Yerba mate - którą na start?

2019-05-02
Yerba mate - którą na start?Yerba mate pochodzące z Paragwaju mają charakterystyczny podpalany smak i aromat, są z reguły mocne w działaniu a ich listki i gałązki są bardzo drobno cięte. Yerba mate z Urugwaju posiadają najdrobniej pocięte listki,  uważane są za yerba mate mocne ale cechuje je dość łagodny łagodny smak. Yerba mate z Brazylii dzielą się na Chimarrao mają zmielone listki i spore patyczki. Uważane są za mocne oraz posiadają bardzo łagodny smak. Oprócz chimmarao są też liściaste yerba mate z dużymi listkami, ciętymi nawet, 5 mm o zielonej barwie. Są one pakowane już dwa tygodnie po zbiorze , mają intensywny aromat. W zależności od regionu w którym są zbierane i sposobu przetwarzania rozróżniamy yerba mate średnie i mocne w działaniu.

Jakie gatunki na start?

Jeśli zamierzasz kupić swoją pierwszą yerba mate, zalecamy gatunki smakowe, lub klasyczne o delikatniejszym smaku, np. Mate Green Vitality, czy argentyńskie gatunki na przykład: Union Suave, Union Hierbas Litoral , Taragui con Palo. Bardzo mocne yerba mate potrafią "zranić " poczucie smaku,  a nie przyzwyczajone do specyficznej goryczki egzotycznego ziela kubki smakowe, mogą się obrazić

Tradycyjna yerba mate Ci nie smakuje?

Tak to prawda- yerba mate raczej jest bardzo wyraźna w smaku i gorzka. Jeśli masz problem z tradycyjną yerba mate to jest na szczęście szeroki wybór yerba mate z dodatkami: kwiatami, owocami, ziołami i różnymi dodatkami występującymi jako mieszanki yerba mate z herbatami. Naturalnie, preferującym smak tradycyjnej yerba mate, polecamy wypróbowanie innych smaków, choćby dla urozmaicenia menu lub dla spróbowania tzw.  terere czyli yerba mate na zimno, do którego nadają się znakomicie takie gatunki jak Laranjieras Terere, El Pajaro Con Catuava, Union Hierbas Serranas czy Laranjieras Curupira

Dla Moto Psycho, Midllife Crisis, Niemogę iść spać bo muszę dokończyć, Night Driverów, Night Shifterów, Prawdziwych facetów, Twardych Babek itd.

Jeśli wybierasz w swym życiu konkret, preferujesz skutek i nie są ci straszne mocne, gorzkie smaki  to na pewno potrzebujesz zdecydowanie potężnej dawki energii. Zrób tak jak to czujesz i co zawsze przynosi ci efekt. Sięgnij po  gatunki, które słyną ze swojego klasycznego potężnego działania pite przez min. fighterów, bokserów, muzyków i osoby, które muszą być sprawne w 100% nawet o 23 wieczorem. Paragwajskie yerba mate takich marek jak El Pajaro ze swą flagową El Pajaro Guarana, Taragui Energia, Fede Rico, El Pajaro Despalada lub La Potente zrobią ci dobrze a tym sam zadecydujesz gdzie i jak dać upust swojej energii.
Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 1436 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-11-28
Super obsluga
2023-11-27
Wszystko super! Szybko sprawnie, a Yerba pyszna:) Dzięuję!
pixel