Herbata czarna (herbaty czarne)

( ilość produktów: 21 )

Herbata Czarna - najbardziej popularna herbata na świecie. Pochodzi z tych samych liści co herbata zielona, lecz zostaję ona podana procesowi całkowitej fermentacji. Ludowe podanie mówi, że czarna herbata powstała przez przypadek, w czasie transportu herbaty zielonej z Chin do Anglii. Herbata ta wpadla do morza i wilgotna, zamknięta w skrzyniach poczęła fermentować i zmienila swój kolor na brązowy. Herbatę czarną produkuje się w kilku etapach: więdnięcie, zwijanie, skręcanie, fermentacja, suszenie i sortowanie liści. Niestety fermentacja powoduje, że cenne garbniki ewolują i stają się w związkami aromatycznymi, co skutkuje zmniejszoną ilością witaminy C i innych cennych związków mineralnych. Herbaty czarne produkowane są na plantacjach głównie indyjskich, chińskich i afrykańskich. Niewielkie ilości herbaty są produkowane w Argentynie. Wyjątkowo aromatyczna herbata czarna pochodzi z Darjeeling, w północnych Indiach. Znane i cenione są też herbaty wywodzące się z prowincji Assam oraz z Cejlonu (Sri Lanki). Herbata czarna dzieli się na 3 podgatunki: Pekoe, Orange Pekoe, Flowery Orange Pekoe - Liściowy - to herbata czarna z całych liści, z górnej części krzewu - najbardziej aromatyczna, najlepsza Broken Pekoe, Broken Orange Pekoe - Łamany - to rodzaj wytwarzany z połamanych kawałków liści. Liście łamane są mechanicznie podczas produkcji. Souchong są to duże, mięsiste liście herbaciane, zbierane z dolnej części krzewu. Pył herbaciany - Pokruszony - to rodzaj herbaty wytwarzany z pokruszonych liści oraz pyłu liściowego. Najgorszy rodzaj herbaty, używa się go min. do produkcji herbat ekspresowych.

Zaufane Opinie IdoSell
4.82 / 5.00 1957 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-15
Zamówienie jak zwykle przygotowane i wysłane sprawnie i szybko. Przesyłka dotarła nienaruszona, tylko gabaryt trochę nietypowy (długi karton sprawił delikatny kłopot w transporcie). Serdecznie polecam, szczególnie, że produkty są wyjątkowo dobrej jakości.
2024-06-10
Wszystko ok , zostałam uprzedzona o opóźnieniu . Dostałam gratis na pocieszenie. Matcha jak zawsze dobra a nie jest to oczywiste
pixel