Termos do kawy, na herbatę, do yerby, yerbomos do yerba mate

( ilość produktów: 22 )

Termosy do yerba mate - jest w czym wybierać!

Każda osoba pijąca regularnie napar z ostrokrzewu paragwajskiego wie, jak przydatny jest termos. Umożliwia nam picie yerba mate na wycieczkach, w samochodzie, szkole czy pracy. Susz yerbowy zaparza się tylko z ciepłą wodą - w temperaturze max. 80 stopni C lub z lodowatą wodą. W letniej temperaturze związki czynne nie są w stanie wyekstrahować się z listków. Dlatego też podstawowe akcesoria do yerba mate to właśnie termosy. Przyjrzyjmy się ich rodzajom i zastosowaniom.

Podręczne yerbomosy

To taki rodzaj naczynia, które łączy w sobie termos oraz matero z suszem. Posiada też wbudowaną bombillę - rurkę filtrującą. Yerbomos przeznaczony jest do noszenia i trzymania w dłoniach, jednak są też wersje samochodowe, do bezpiecznego przewożenia w specjalnym otworze do napojów w aucie. To wygodny sposób na picie yerby - nie wymaga ciągłego zalewania, ponieważ podczas picia woda automatycznie przechodzi przez susz. Sprawdzi się w szkole, na spotkaniach i w trakcie jazdy, również komunikacją miejską. Należy jednak pamiętać, by nie chować go do plecaka! Yerbomos ma inną konstrukcję od termosów i może się to skończyć rozlaniem.

Ciekawym rozwiązaniem z tego zakresu jest również matermo, czyli coś w rodzaju kubka termicznego z możliwością zaparzania w nim suszu i następnie odcedzenia go. Otrzymujemy w ten sposób po prostu yerbę w formie herbatki w termosie do popijania w ciągu dnia.

Klasyczny termos

Do torby i plecaka nada się oczywiście tradycyjne naczynie! Dobrze wykonane, solidne termosy, dostępne są też w wersjach z rączką, dzięki której przyjemnie nalewa się z nich wodę do matero. Przechowujemy w nich ciepłą i gorącą wodę. Jeśli w swojej pracy czy szkole, a może na imprezie i wycieczce - macie przestrzeń, by zalewać swoją yerbę wodą z termosu, to jest to rozwiązanie dla was. A także dla wszystkich lubiących obcować z klasyczną tykwą i bombillą, wyładowaną odpowiednią porcją suszu i innymi ziołami!

Paragwajskie termosy do terere

Wyjątkowym sposobem na obcowanie z yerbą, szczególnie latem, jest picie terere, czyli mate zalewaną zimną wodą. Właśnie tak pije się ten napar w Paragwaju, gdzie panują wysokie temperatury przez większą część roku. I w takim celu powstały unikatowe, duże termosy na lodowatą wodę do terere! Są to najczęściej pochodzące z tego kraju, wykonane w ludowej stylistyce - obszyte skórą z wzorami - niezwykle pojemne naczynia z wbudowaną pompką do prostego zalewania mate w guampie. Do zestawu bowiem otrzymujemy matero do terere, przypominające kubek, również ubrane w skórę po zewnętrznej stronie. A ponieważ latem należy pić dużo, taki piękny termos przyda się nie tylko do yerby, ale też może nas poratować podczas upałów na plaży czy w podróży!

Jest w czym wybierać i z pewnością warto zainwestować w taki termos, który idealnie sprawdzi się w naszym trybie życia oraz skomponuje z ulubionym sposobem obcowania z yerba mate.

Fan Yerba Mate to nie tylko obraz człowieka z matero, ale też coraz częściej z termosem pod pachą! Nieodłączny towarzysz każdej podróży, a nawet spaceru. Termos do yerby długo zachowujący ciepłą lub chłodną wodę na terere latem, poręczny i nieprzeciekający, to ideał termosu dla siorbacza. Warto też, by miał wygodną rączkę do trzymania, nalewania i przenoszenia. Te wszystkie elementy zawierają termosy w tym dziale, zaś ich pochodzenie pozwala na wybór termosu pod Twoją ulubioną markę Yerba Mate!

Nie tylko termos do yerby

Inne przydatne do picia Yerba Mate akcesoria, w mniej sprzyjających okolicznościach, lub dla osób lubiących wygodę: czajniczki, termosiki z sitkami, sprawdzą się również w momencie, kiedy nie mamy pod ręką bombilli, a bardzo potrzebujemy napić się Yerba Mate.

Termosy do Yerba mate

Każdy mateista zdaje sobie po pewnym czasie przygotowywania różnych rodzajów naparu yerba mate, iż bez porządnego termosu nie jest na co dzień łatwo. Po pierwsze, gdy już mamy termos to widzimy, że oszczędzają one nam czas, samą wodę i ponowne jej podgrzewanie, a po wtóre, można dzieki nim bez przeszkód pić mate praktycznie tam gdzie się to nam to podoba. Termosy do yerba mate są wyposażone w systemy nalewania, które jednocześnie regulują strumień wody jak też ograniczają jej wypływanie podczas transportu. Te dobre, markowe termosy mają swoje dziubki osadzone w taki sposób, iż można nimi kręcić i ustawiać im dowolnie kąt. To bardzo ułatwia nalewanie wody do różnego rodzaju naczyń między innymi bardzo długich tykiew, lub guamp. taki termos sprawdza się nawet w niecodziennych i nie co innych warunkach na przykład podczas podróży pociągiem, lub samochodem. Wyposażone w specjalne lejki pozwalają, przede wszystkim precyzyjnie wlewać do suszu wodę, co jest niezmiernie ważne w procesie robienia ervy chimarrao. Obracane 360 stopni dzióbki fachowo nazywa się "pico cebador". W brazylijskich termosach częściej znajdziemy modele z pompką, które idealnie sprawdzają się przy miałkich ervach i urugwajskich yerbach Tipo PU1. Te małe lejki, są bardzo przydatne, zwłaszcza wtedy gdy zalewa się yerba mate lub erva mate z tzw. "kopcem", czyli ścianą yerbowego suszu ułożoną na jedną stronę naczynia. Woda z firmowych termosów leci tam gdzie chcemy, w takim tempie jak chcemy, trafia w miejsce, które chcemy i ma pożądaną przez nas temperaturę przez długi czas, czego chcieć więcej !
W niejednokrotnie ozdobionych paragwajskich termosach do terere znajdziemy wyposażone w pompkę duże modele o pojemności 2,5 litra. Są termosy ze specjalnie rozszerzonymi cylindrami, tak by można było w ich trzymać duże ilości lodu i liści yerby.

Dedykowane do YERBA MATE klasycznej są termosy Gaucho Cebar lub Lumilagro

obie firmy to klasyka oraz niezawodność. Gaucho Cebar w wersji Silver albo Black wyposażone są opcjonalnie w w drugi zapasowy korek. Wykonywane są one tworzyw sztucznych bez BPA . Posiadają podwójną ściankę ze stali nierdzewnej INOX 18/8. Firmowe termosy pozwalają uzyskać jednolity, kontrolowany strumień wody. Jeżeli termos ma bardzo dobre właściwości cieplne to utrzymuje zarówno gorącą wodę jak i lodowatą, przydatną do terere przez co najmniej 6 godzin.
Korpusy takich termosów są wykonywane z najwyższej jakości stali nierdzewnej, która musi spełniać określone normy. Minimalne utrzymanie ciepła to około 8 godzin. Tego typu termosy mają dodatkowe zamknięcie w postaci dodatkowego plastikowego korka. Są one również zabezpieczeniem termosów przed przypadkowym otwarciem w podróży.

Termosy do yerba mate, ale też do herbaty i ziół

Termosy Gaucho Cebar można z powodzeniem wykorzystać również do innych naparów. Ich dodatkowa zatyczka i system nalewania pozwalają zaparzyć w nich zioła lub herbatę, lub po prostu trzymać w nich ciepłą wodę. Fajne są te termosy, które mają ruchome rączki, mocowane na boku obudowy ułatwiają precyzyjne nalewanie. Wieczka to najczęściej stalowe lub plastikowe kubeczki czasem nakładane a czasem zakręcane. W Argentynie, Urugwaju i Paragwaju, ale też w Brazylii mało kto przejmuje się zatykaniem termosów, gdy bardzo często jest on w ciągłym użyciu.
Wymiary termosów różnią się znacznie od siebie a ich wysokość i średnica uzależnione są od pojemności. Niejednokrotnie w przypadku termosów ze szklanym wkładem mają możliwość jego wymiany. W razie rozbicia wkładu nie trzeba na szczęście kupować całego nowego termosu! jest jednak ryzko, że wkładów nie ma na stanie magazynowym i wtedy pozostaje nam czekać.
Wśród termosów, jakie oferuje yerbamarket.com są też dedykowane termosy outdoorowe. Wykonane są one ze wzmocnionej stali nierdzewnej i najczęściej posiadają podwójną ściankę, wypełnioną próżnią. Z zewnątrz pokrywane są powłoką o chropowatej fakturze. Dzięki porowatości uzyskuje się pewny chwyt. Nawet w trudniejszych warunkach lub w sytuacji, kiedy mamy na przykład mokre ręce taki termos spełni swoje zadanie.

Kto najczęściej wybiera termosy

Pracownicy biur, studenci, uczniowie, kierowcy ciężarówek, budowlańcy, podróżnicy. Polecamy szczególnie próżniowe termosy Gaucho Cebar ze względu na ich niezawodność, wytrzymałość oraz łatwość w utrzymaniu i fakt, iż po prostu się nie tłuką. Tak termos to niezbędne akcesorium w codziennym rytuale yerba mate. Jesli Masz pytanie skontaktuj się z nami, chętnie rozwiejemy wszelkie wątpliwości związane z wyborem lub sposobem użytkowania.

Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 2017 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-14
Wszystko jak zawsze OK
2024-07-14
Jak zawsze wszystko ok
pixel