Yerba Mate – antyoksydanty w walce ze stresem

2019-03-26
Yerba Mate – antyoksydanty w walce ze stresem
Zanieczyszczenia powietrza, smog, ciężkostrawne i przetworzone jedzenie, które odkłada się w przewodzie pokarmowym, palenie papierosów – to wszystko sprawia, że w organizmie kumulują się wolne rodniki (tzw. stres oksydacyjny). Prowadzą do wielu chorób cywilizacyjnych, osłabienia organizmu i problemów żywieniowych, oddechowych, a przede wszystkim – nerwowych i emocjonalnych. Yerba mate stoi na straży balansu i zdrowia, poprzez swoje działanie właśnie na wolne rodniki. Poznaj antyoksydanty!

Spokój ducha z yerba mate!

    Antyoksydanty, czyli polifenole, to związki czynne, które są obecne w wysokim stężeniu w yerba mate (najwięcej w zielonych, świeżych yerbach). Neutralizują one wolne rodniki, powstałe na skutek stresu oksydacyjnego, i pomagają w ich wydaleniu z organizmu. Yerba mate poprawia trawienie, usuwając z układu pokarmowego zbędne produkty przemiany materii; jest też moczopędna, więc znacznie przyspiesza proces oczyszczenia organizmu z metali ciężkich. Rozluźnia mięśnie gładkie w jelitach, rozluźnia także oskrzela, pogłębiając oddech. Wpływa to na ogólnie lepsze samopoczucie – odciążony organizm może wreszcie skutecznie działać i ze spokojem oddać się relaksowi. Wiesz, że ok. 90% serotoniny jest wytwarzana właśnie w jelitach? I tak – zbilansowana dieta, sprawny metabolizm i brak nadmiaru zanieczyszczeń w organizmie – skutkuje lepszym nastrojem i większym poczuciem radości na co dzień!

Yerba mate poprawia krążenie

    Z pozytywnym działaniem polifenoli wiąże się także poprawa krążenia, dzięki yerba mate. Ta synergia w organizmie pomaga sprawniej pozbyć się nadmiaru toksyn. Ruch, dieta oparta na świeżych warzywach i owocach, powodują sprawniejszy ruch limfy, dzięki której oczyszczana jest nasza krew. A ta, odżywiona i pełna mocy, dociera do każdej komórki w ciele i ją dotlenia. Cały organizm odżywa! To jest właśnie niezwykłe, wieloaspektowe działanie yerba mate na zdrowie człowieka. Kompleks witamin i minerałów, odmładzające i oczyszczające antyoksydanty – to przepis na spokój, odnalezienie równowagi i wsparcie organizmu przy podstawowych procesach, które poprzez stres czy obciążający tryb życia, bywają zaburzone. Yerba mate pomoże ci wykreować wymarzone życie z przestrzeni twojej prawdziwej mocy: spokojnej i stabilnej.

dziekujemy klubowi FDF Józefów ww.fdfclub.pl oraz Weronice Piekut za materiały i badania przeprowadzane wsród aktywnych zawodowo sportowców.
Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 1436 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-01
Polecam
2023-11-26
Polecam
pixel