Mate Green Organic Natural Vitality. No tak. Po prostu pozytywna mate.

2019-05-23

Z wielką radością i przyjemnością przyjmujemy od was maile z zapytaniami dotyczącymi Mate Green Despalada z tukanem. Najbardziej jednak cieszy nas fakt, że Wasze uczucia  i poczucia się, po jej spożyciu, są po prostu pozytywne. Wiadomo, że Duch Lasów Deszczowych i legendy robią swoje ale dziś chcielibyśmy wam opowiedzieć trochę o tukanowej mate od strony technicznej. Jak to jest ,że Mate Green tak fajnie działa ? Z tego co wiemy od Was ludziom jest po prostu po niej dobrze. Zacznijmy od kliku podstawowych rzeczy o jakich warto tutaj wspomnieć.

Sunlighted / Shadowed:

By uzyskać bogaty w minerały surowiec do przygotowania i zapakowania Mate Green Vitality BIO potrzeba dobrych drzew. Na naszych plantacjach stosuje się zasady jak najbardziej zgodne z cyklami wzrostu tych wspaniałych roślin. By zapewnić dobrą moc naparu na początku całego procesu stosuje się zrównoważone proporcje liści mających podczas wzrastania bardzo dużo światła słonecznego oraz takich, które pochodzą z zacienionych stanowisk. Najważniejsze jest jednak to, że krzewy pochodzą są zachowanych, naturalnych stanowisk. Takich swoich jak moglibyśmy je nazwać "dobrych miejsc"  w środku Lasu Atlantyckiego. Pory zbiorów uwzględniają godziny tzw dobrego mocnego światła w dzień, oraz intensywność
deszczów. Często z uwagę na zmianę pogody zbiory są odkładane. Mieliśmy do czynienia z przerwami zbiorów trwającymi nawet klika tygodni. Problem niejednokrotnie stanowi susza lub brak wystarczającej ilości kwiatów na drzewach. Ostatnio w lutym 2019 zbiory mate green opóźniły się o 4 tygodnie.

Określone okresy suszenia

Mate Green Vitality Bio ma swoje terminy zbiorów wraz z dobranymi temperaturami  przesuszania i przechowywania zarówno w dni zimowe i letnie.  Podczas żniw brana jest również pod uwagę wysokość na jakiej rosną krzewy.  Do oryginalnej Mate Green Organic wybierane są liście ze stanowisk położonych w okolicach 800 m nad poziomem morza. No dlatego mamy w niej właśnie taki kolor i taki smak oraz mięsiste listki.

Granulometria

Tu ważna role odgrywa człowiek, do Mate Green Natural Vitality czy to konwencjonalnej czy organicznej trafiają cięte na 5 mm listki i ich drobne serca oraz niewielka około 4-5% ilość gałązek. Jeśli zdarzy się Wam, znaleźć w organicznej mate dziwną mieszankę wielkich liści, badylków, nasion oraz kawałków nie wiadomo czego – tu uwaga macie tzw canchadę. A w canchadzie mogą zdarzyć się te rzeczy, które siedziały podczas zbioru na drzewie i to jest to taki trochę półprodukt. Czasem firmy oferują takie mieszanki z uwagi na jej niską cenę. Wiadomo coś za coś. Widzicie, bo to jest tak, że canchada bez obróbki nie istnieje w ogóle na rynku brazylijskim, używa jej gównie przemysł kosmetyczny. Traci swój smak przy drugim , trzecim zalaniu. Nie daj się zatem zrobić na szaro. Blisko 100 lat doświadczenia plantatorów z Rio Grande do Sul pozwala przy użyciu wielu skomplikowanych i połączonych ze sobą sit i przepustów, zaworów, młynów i mieszalników odseparować porządny rozmiar liści i odpowiednie go przygotować, wyczyścić i doprowadzić do stanu w którym nazywa się go mate green i do pakuje dla ludzi.

Okres zbiorów dla Yerba mate Green Natural Vitality Despalada

Zaczyna się od półtora roku i trwa do 3 lat, w zależności od zarządzania i utrzymania miejsc yerbowych w tzw. yerbalesach dla jednego miejsca. Po czym przechodzi się do innych stanowisk i dodaje do zbiorów liście z własnych, chronionych stanowisk. Na środku zachowanego Lasu Atlantyckiego te najwyższe drzewa chronią mniejsze drzewa mate a drzewa yerba mate zapewniają ochronę glebie i karmią najwyższe drzewa, wszystko jest w całkowitej symbiozie. Do tego mamy tu masę ptaków, i małych zwierząt, które żyją niepokojone na dzikich plantacjach. Nie przeprowadza się tu planowanego i schematycznego zarządzania lasem przez ludzi. Natura chroni siebie i błogosławi konsumentów Mate Green liśćmi Mate Green, i tak się dzieję od zawsze,cyklicznie.

Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 1687 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-25
Wszystko ok
2024-02-23
Wszystko szybko i sprawnie. Zgodnie z zamówieniem.
pixel