Jakie akcesoria dla amatorów Yerba Mate?

2019-04-20
Jakie akcesoria dla amatorów Yerba Mate?

Yerba Mate: akcesoria dla początkujących

Niezbędna na początek, oprócz suszu yerba mate, jest bombilla. To przez nią filtrujemy susz. A jeśli chcesz pić yerbę, warto abyś na początek poznał jej klasyczny sposób parzenia. Tylko wtedy odkryjesz potencjał wielokrotnej ekstrakcji (zalewania) yerby oraz jej dopełniający się przy każdym zalaniu smak. Bombilla na sam początek może być bambusowa! To naturalne tworzywo i ma przystępną cenę. Kiedy jednak wiesz, że yerba mate jest dla ciebie – od razu poszukaj bombilli ze stali nierdzewnej (lub alpaki), najlepiej z rozkręcanym elementem filtrującym. Ułatwi to zachowanie czystości w bombilli.

Drugim ważnym elementem parzenia yerba mate, jest naczynko – tak zwane matero. Występują matera z ceramiki (łatwe w obsłudze i czyszczeniu), tykwy (naturalne tworzywo – owoc, który trzeba suszyć po każdym użyciu) czy z palo santo (naturalne tworzywo – drzewo, które z kolei lubi wilgoć). Na początek oczywiście najbezpieczniejsze jest picie yerby z ceramiki i na wstępie może to być nawet ulubiony kubeczek. Zaś dobór matero warto wybrać nie tylko pod kątem tworzywa, jakie dla nas będzie najlepsze, ale też wielkości – od 150ml aż do 500ml. Wielkość matero będzie wpływać na to, jak dużo yerby wypijesz i pozwoli ci także osiągnąć swoją wymarzoną, codzienną dawkę naparu.

Gadżety, czy niezbędne dodatki? Akcesoria dla początkujących

Jeżeli masz nierozkręcaną na dole bombille, bardzo tanio dokupisz do niej czyścik lub wycior. Czemu? Ponieważ higiena to podstawa! A rurkę nie jest tak łatwo umyć! I to jest niezbędnym dodatkiem. Zaś jako gadżet możesz potraktować: podkładkę korkową (przydaje się pod tykwy), termometr (jeśli masz problem z odmierzeniem odpowiedniej temperatury wody do yerby – 75 stopni C), termos (gdy wędrujesz z yerba mate poza dom). Mamy nadzieję, że teraz wiesz, jak wyposażyć się na pierwszy kontakt z yerba mate!

Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 1437 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-11-28
Super obsluga
2023-11-28
Zamówienie bardzo szybko wysłane. Kontakt z klientem na najwyższym poziomie
pixel