Yerba Mate Elaborada i Despalada według Kodeksu Argentyńskiego

2019-04-06
Każdy z czterech krajów produkujących lub przetwarzających Yerba mate ma wewnętrzne regulacje dotyczące nazewnictwa i znakowania paczkowanego suszu. Pakowanie i przetwarzanie poza krajem plantatora jest zwolnione z tej nomenklatury. W Argetynie sprawą zajmuję  się Narodowy Instytut  Yerba mate w skrócie  INYM, który określa zasady nazewnictwa.

Łagodniejsza Elaborada i Suave 

Jeśli chcemy cieszyć się miękką tradycyjną i leżakowaną yerba mate z patyczkami. Elaborada jest dobrym rozwiązaniem. Średnio marki rynkowe mają 70% suszonych i pokruszonych liści i 30% patyczków

Zgodnie z argentyńskim kodeksem żywności muszą one zawierać co najmniej 65% liści suszonych, połamanych lub sproszkowanych i nie więcej niż 35% całych części zdrewniałych.

Bardziej intensywne Despalady

Dla tych, którzy lubią mocniejsze, trwalsze i intensywniej aromatyczne yerba mate zalecane jest używanie yerba mate bez patyczków.
Argentyński Kodeks Żywnościowy stanowi, że yerba mate bez patyczków musi mieć nie mniej niż 90% wysuszonych, połamanych lub sproszkowanych liści i nie więcej niż 10% gałązek.

Zaufane Opinie IdoSell
4.82 / 5.00 1957 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-20
Szybciutko, bez problemów wysłane, ładnie i bezpiecznie zapakowane.
2024-06-15
Bardzo szybka dostawa
pixel