Yerba mate na majówkę

2023-04-24
Yerba mate na majówkę

Yerba mate na majówkę 

Zarówno klasyczna yerba mate elaborada, despalada czy też chimarrao mogą sprawdzić się jako miły towarzysz podczas podróży samochodem i wiosennych spacerów. Oczywiście należy pamiętać, że wszystkie napoje przygotowane z mate zawierają kofeinę, która może być środkiem pobudzającym i powodować, że niektórzy ludzie czują się bardziej czujni i energiczni. Ale któż z nas nie lubi małej przerwy na nadrobienie rezerwy?

Jeśli więc lubisz smak i działanie kofeiny, picie yerba mate podczas spaceru może być nie tylko przyjemnym doświadczeniem ale też wartościowym naładowanym mikroelementami napitkiem. Pamiętaj tylko, aby wybrać pojemnik, który bezpiecznie utrzyma napój, aby uniknąć rozlania lub wypadków. Dodatkowo należy zwracać uwagę na otoczenie i innych pieszych podczas picia napoju.

Gotowym rozwiązaniem są tak zwane yerbomosy lub matermo - obie nazwy są poprawne. Wśród nich dziś wyróżnimy yerbadrive 2.0, który jest desygnowany do samochodów. Jego prosta konstrukcja i niewielki rozmiar pozwolą go zabierać do każdego niemal rodzaju bagażu. W aucie natomiast musi stać pionowo w miejscu przygotowanym pod kubek z kawą. Teraz wystarczy już tylko zaopatrzyć się w smaczną yerba mate i w drogę.

Ostatecznie wybór pomiędzy yerba mate mocną i smakową sprowadza się do osobistych preferencji. Ale my polecamy na długie trasy yerby smakowe a zarazem mocne jak choćby El Pajaro Muy Rico. Taki porzygotowany napój z yerba mate ma swój unikalny profil smakowy i korzyści zdrowotne, więc ten rodzaj najbardziej pasuje w tym wypadku.

Jeśli jesteś entuzjastą yerba mate i chcesz się nią cieszyć podczas city break, masz do dyspozycji kilka opcji:

Przyniesienie własnego zestawu do yerba mate: Jedną z opcji jest zabranie własnego zestawu do yerba mate, który zazwyczaj zawiera tykwę, bombillę (metalową słomkę z filtrem) i paczkę yerba mate. Możesz przygotować własną yerba mate w pokoju hotelowym lub w Airbnb, albo znaleźć park lub miejsce na świeżym powietrzu, gdzie będziesz mógł się zrelaksować i popijać swój napój.

Odwiedź kawiarnię z yerba mate: W wielu miastach na całym świecie znajdują się kawiarnie lub sklepy, które specjalizują się w yerba mate. Kawiarnie te zazwyczaj oferują różne mieszanki yerba mate, a także przekąski i ciastka, które dobrze komponują się z tym napojem. Do popularnych kawiarni yerba mate należą Yerbabuena w Buenos Aires w Argentynie i Guayaki w Kalifornii w USA a w Polsce yerba jest w pijalni ziół na palcu Zbawiciela w Warszawie.

Co zrobić gdy skończy się nam yerba ?

Poszukaj sklepów z naturalnymi produktami zdrowotnymi lub sklepów z herbatą: Dobrze zaopatrzone sa sklepu Kuchni Świata w większych galeriach handlowych. Inną opcją jest szukanie sklepów ze zdrowiem naturalnym lub sklepów z herbatą, które mają rózne rodzaje yerba mate. Sklepy te mogą mieć wybór luźnych liści yerba mate lub paczkowanych torebek - saszetek yerba mate.

Niezależnie od tego, którą opcję wybierzesz, pamiętaj, aby wcześniej zrobić rozeznanie, aby znaleźć najlepsze miejsca i opcje dla swoich potrzeb. Ponadto, należy szanować lokalne zwyczaje i przepisy oraz odpowiednio pozbywać się odpadów i resztek liści.

 

Polecane
Yerba Mate El Pajaro Muy RicoYerba Mate El Pajaro Muy Rico
5,99 zł - 51,99 zł399 pkt.
Wybierz rozmiar
50g400g1kg
Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 2017 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-14
ok
2024-07-12
Jest Ok.
pixel