Mate Green Matcha - sekret zielonego zdrowia

2022-02-12

Mate Green Ceremonial - sekret zielonego zdrowia

Świeża, aromatyczna, lekka, a zarazem pełna mocy pobudzającej, witamin i minerałów... Taka może być tylko yerbowa wersja sproszkowanej zielonej herbaty - matcha. Na wzór tego kultowego surowca Brazylijscy producenci yerba mate stworzyli Mate Green Ceremonial Matcha. W czym tkwi sekret tak drobnego mielenia roślin? Dlaczego warto sięgnąć po takie iście ceremonialne ziele? 

Tradycja i nowoczesność

Yerba Mate Green Ceremonial wytwarzana jest z brazylijskich ostrokrzewów, wzrastających w zacienionych miejscach. Listki są zbierane ręcznie i starannie selekcjonowane, by efekt końcowy zadowalał nie tylko koneserów yerby, ale też zielonej herbaty. Następnie surowiec jest przetwarzany w tradycyjnych maszynach do suszenia i cięcia yerba mate oraz mielony z zachowaniem wiedzy o japońskiej sztuce produkcji klasycznej matchy.

Proces ten przebiega znacznie wolniej, niż standardowy, a także historyczność użytego sprzętu sprawia, że przez godzinę otrzymujemy zaledwie kilka gram yerbowej matchy. To jeden z powodów, dla których Mate Green jest prawdziwym rarytasem dla miłośników Zielonego Złota Indian. Drugi powód zainteresuje z kolei osoby pasjonujące się zdrowiem, kondycją i holistycznym podejściem do ciała - otóż w sproszkowanej, w minimalny sposób przetworzonej yerbie, znajduje się cała gama składników odżywczych!

Mate Green Matcha a zdrowie

W ceremonialnej yerbie Mate Green Matcha odnaleziono więcej odmładzających i oczyszczających antyoksydantów niż w samej zielonej herbacie! Ponadto, są w niej mikro i makroelementy, witaminy, spora zawartość mateiny oraz saponin. Unikatowe właściwości yerba mate zostają w zielonym pyle spotęgowane. Jednak z powodu lekkości i świeżości suszu, który nie jest dymiony w czasie suszenia, ostatecznie Mate Green Ceremonial w bardzo łagodny sposób zaczyna działać w naszym ciele - nie czujemy nagłego skoku energii, a raczej stopniowy, pełen witalności i odżywienia.

 

Napar ze sproszkowanej yerby przygotowuje się podobnie do klasycznej matchy. Można z niego zrobić także zdrowy koktajl, smoothie, napój izotoniczny, a nawet dodawać do potraw. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać proszek Mate Green Matcha również zewnętrznie: jako dodatek do maseczki na twarz czy uzupełnienie odświeżającej i pobudzającej kąpieli. Stwórz własną ceremonię z tym wyjątkowym produktem! Sproszkowane liście dodaję się w Brazylii praktycznie do wszystkiego robi się z nią makaron, chleb , słodkie wypieki, czekolady, lody i posypuje sałatki. Produkty z zieloną mate są coraz bardziej widoczne na domowych stołach. 

Na zbliżających World Tea Conference & Expo 2022

Porozmawiamy o Yerba Mate ale tą mniej znaną, właśnie o Mate Green Ceremonial. Będziemy mówić o nowych perspektywach dla zielonego złota Ameryki Południowej. Przedstawimy międzynarodowemu forum informację o naszym udziale w propagowaniu kultury yerba mate w kraju i Europie oraz o fakcie iż to właśnie dzięki naszym lokalnym długoletnim staraniom Mate Green została chronionym znakiem towarowym.
Pokażemy, że Mate (ilex) to przede wszystkim zielony, niemodyfikowany i bogaty w mikroelementy liść, a nasza oryginalna Mate Green jest najmniej przetwarzaną rośliną.

 

na pierwszym zdjęciu miód z yerba mate-  zdjęcie pochodzi z lokalnych tragów żywności w południowej Brazylii.

Polecane
Yerba Mate Green DETOXYerba Mate Green DETOX
4,19 zł - 59,65 zł
Wybierz rozmiar
200g50g400g1kg
Yerba Mate El Pajaro Mas Energia Yerba Mate El Pajaro Mas Energia
3,67 zł - 50,27 zł
Wybierz rozmiar
50g400g1kg
Yerba Mate Green Matcha Ceremonial - sproszkowanaYerba Mate Green Matcha Ceremonial - sproszkowana
19,99 zł - 34,99 zł
Wybierz rozmiar
20 g100g
Yerba Mate Valerios Chimarrao Nativa Premium VacuumYerba Mate Valerios Chimarrao Nativa Premium Vacuum
45,38 zł13,81 zł
Wybierz rozmiar
1kg
Yerba Mate Mateine Guarana Super MocnaYerba Mate Mateine Guarana Super Mocna
4,00 zł - 25,00 zł
Wybierz rozmiar
50g500 g
Yerba Mate Vakapi Catuaba Guarana podwójna moc, paragwajskaYerba Mate Vakapi Catuaba Guarana podwójna moc, paragwajska
3,99 zł - 25,00 zł
Wybierz rozmiar
50g500 g
Monte Verde CHERRY BERRY 500gMonte Verde CHERRY BERRY 500g
22,99 zł45,98 zł / kg
Wybierz rozmiar
500 g
Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 1430 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-11-28
Super obsluga
2023-11-28
Zamówienie bardzo szybko wysłane. Kontakt z klientem na najwyższym poziomie
pixel