Kto powinien pić yerba mate?

Yerba Mate (Ostrokrzew paragwajski) rośnie w lasach podzwrotnikowych, zbiera się ją ręcznie, aby zagwarantować najlepszą jakość suszu. Do jej uprawy nie stosuje się żadnych środków chemicznych, konserwantów czy innych ulepszaczy. Dzięki temu yerba mate jest jedną z najzdrowszych herbat na świecie, a jej regularne picie może pomóc w niejednej dolegliwości.

Każdy może pić yerba mate

Yerba mate może pić każdy! ale oczywiście są przeciwwskazania! Na szczęście jest tylko kilka, dość oczywistych przeciwwskazań: nie powinny jej pić dzieci, ze względu na zawartość kofeiny. Z tego samego powody rozsądnie powinny dawkować ją sobie kobiety w ciąży, a także matki karmiące piersią. Nie ma natomiast powodów, aby zupełnie z niej rezygnowały – wystarczy, że ograniczą się do dwóch filiżanek dziennie.

Do swojego dziennego menu, yerba mate powinny wprowadzić przede wszystkim osoby pracujące umysłowo: pracownicy biurowi, księgowe, adwokaci i każdy, kto pracuje w zawodzie, który wymaga skupienia się, skoncentrowania myśli i świeżości umysłu. Yerba mate stymuluje umysł i poprawia zdolności psychofizyczne. Dzięki zawartości kofeiny, teofiliny i teobrominy pobudza równie skutecznie jak kawa, a nie ma skutków ubocznych jak filiżanka małej czarnej.

yerba mate przeciwwskazania do picia

Studenci to kolejna grupa społeczna, która może skorzystać na systematycznym piciu yerba mate. Wielu z nich jednocześnie pracuje i studiuje, więc trzeźwość umysłu, efekt pobudzający, likwidowanie zmęczenia fizycznego i psychicznego jest im szczególnie potrzebna.

Odchudzasz się? Koniecznie powinieneś sięgnąć po yerba mate. Jej wspomagające odchudzaanie właściwości są nie do przecenienie. Przede wszystkim skutecznie łagodzi uczucie głodu, więc pomoże ograniczyć sięganie po przekąski i słodycze, przyspiesza również metabolizm. Badania udowodniły, że już samo regularne picie yerba mate może pomóc zrzucić kilka zbędnych kilogramów.

Żadne ze stwierdzeń zawartych na tej stronie nie należą do oficjalnego rejestru oświadczeń żywieniowych i zdrowotnych dotyczących żywności na terenie UE.
Sprzedawane produkty nie mają na celu diagnozować, leczyć lub zapobiegać żadnej chorobie.
Zaufane Opinie IdoSell
4.82 / 5.00 1917 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-18
Obsługa bez zarzutu
2024-05-14
Bez zastrzeżeń
pixel