Herbatka IQ

Herbatka została stworzona w oparciu o naszą wiedzę i doświadczenie. Zawiera wysokogatunkową i starannie dobraną kompozycję naturalnych składników: herbata Sencha, miłorząb japoński, moringa, yerba mate, czystek, liść morwy, skórka pomarańczy. Ta herbatka poprawi nam nastrój, a wypita po południu filiżanka pomoże nam zwalczać zmęczenie psychiczne i fizyczne. Herbatka IQ ma wyjątkowy aromat i smak.

Katechina, teobromina, teanina i teofilina oraz taniny zawarte w zielonej herbacie sencha mają silne właściwości przeciwutleniające, które neutralizują wolne rodniki przyczyniające się do rozwoju chorób cywilizacyjnych i starzenia organizmu. Napar z pierwszego parzenia działa pobudzająco-zawiera dużo teiny, z drugiego uspokajająco - pomaga radzić sobie z napięciami emocjonalnymi i stresem. Zielona herbata ma właściwości hamujące rozwój bakterii w układzie pokarmowym. Pobudza go również do wydzielania soków trawiennych. Zawarte w zielonej herbacie flawonoidy wzmacniają naczynia krwionośne i przeciwdziała zakrzepom krwi. Dzięki zawartości fluoru chroni zęby przed próchnicą. Pobudza działanie pęcherza moczowego, co przyśpiesza wydalanie toksyn z organizmu. Zielona herbata wspomaga odchudzanie, ponieważ przyśpiesza metabolizm i usuwa zbędne produkty przemiany materii. Działa analeptycznie i psychostymulująco, czyli pobudzająco na korę mózgową serce i mięśnie szkieletowe. (1)

Miłorząb japoński to drzewo zwane eliksirem młodości. Wyciągi z kory i liści miłorzębu uszczelniają i wzmacniają naczynia krwionośne, poprawiają krążenie obwodowe, w tym mózgowe, poprawiają pamięć i pracę mózgu, polepszają koncentrację; zapobiegają niedotlenieniu mózgu. Wymiatają wolne rodniki, zwiększają wydalanie kwasu moczowego, stabilizują błony komórkowe, w tym również komórek nerwowych. Działają przeciwzapalnie, przeciwastmatycznie, przeciwdepresyjnie, przeciwzakrzepowo, przeciwmiażdżycowo. (2)

Moringa zwana drzewem życia od tysięcy lat jest uznawana za najważniejsze zioło półwyspu Indyjskiego Działanie wyciągów z moringi: wzmacniające i odżywiające organizm - są źródłem wapnia, magnezu, potasu, cynku i żelaza, pomagają uregulować poziom glukozy we krwi oraz działają ochronnie na komórki beta trzustki, odpowiedzialne za produkcję i wydzielanie insuliny; przyczyniają się do utrzymania właściwego poziomu cholesterolu i trójglicerydów we krwi; moringa jest silnym przeciwutleniaczem, chroni organizm przed stresem oksydacyjnym i hamuje procesy starzenia, ma działanie przeciwzapalne, bakteriobójcze, pomaga zwalczać infekcje; zwiększają laktację u matek karmiących. (3)

Liść morwy białej ma działanie obniżające stężenie glukozy we krwi, rozszerzające naczynia krwionośne, obniżające ciśnienie krwi, przeciwzapalne, przeciwkaszlowe, oczyszczające z produktów przemiany materii, przeciwbakteryjne, przeciwnowotworowe.(4)

Yerba Mate działa psychostymulująco. Poprawia samopoczucie, podnosi wydolność fizyczną i psychiczną, co było wykorzystywane od dawna przez Indian zamieszkujących Amerykę Południową. Mate leczy również biegunkę i zaburzenia trawienne, znosi wzdęcia. Ułatwia zapamiętywanie, uczenie się i odtwarzanie zapamiętanych informacji. (5)

W tradycyjnej medycynie ludowej krajów rejonu Morza Śródziemnego
czystek siwy był stosowany w leczeniu nieżytów przewodu pokarmowego, schorzeń wątroby, zakażeń i stanów zapalnych układu moczowego, skóry oraz układu oddechowego. Był również polecany w leczeniu stanów zapalnych stawów. (6)

Według ajurwedy skórka pomarańczowa poprawia trawienie, pomaga usunąć gazy, zgagę, kwaśne odbijanie i wymioty, działa dobrze na apetyt i łagodzi nudności. A olejek zawarty w skórce ma właściwości uspokajające.

Sposób parzenia: herabatę zalać wodą 60-75 stopni C. Ilość herbaty na szkl. wody - 1 łyżeczka (około 3 g). Parzyć pod przykryciem ok. 5 min.


1. Henryk Różański, https://rozanski.li/2872/theae-viridis-folium-lisc-zielonej-herbaty-w-fitoterapii-i-kosmetologii/
2. Henryk Różański, http://rozanski.li/2000/rzeczywiste-wlasciwosci-milorzebu-ginkgo/
3. https://www.myprotein.pl/blog/suplementy/moringa-superfood/
4. Ilona Kaczmarczyk-Sedlak, Zbigniew Skotnicki,
Leksykon naturalnych surowców leczniczych, Kraków 2018.
5.
Henryk Różański, https://rozanski.li/143/ostrokrzew-paragwajski-czyli-mate/
6.
Henryk Różański, http://rozanski.li/3389/rozmyslania-nad-czystkiem-cistus/

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 2395 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2025-01-13
Super polecam, szybka wysyłka i wszystko zgodne z opisem ❤️
2025-01-13
Wszystko ok dziękuję
pixel