Yerbowe podwójne espresso?

2020-08-25
Yerbowe podwójne espresso?
Yerba mate jest głównie ceniona za silne właściwości pobudzające. To dzięki nim jest sytuowana jako zdrowa alternatywa dla kawy. W przeciwieństwie do małej czarnej, korzyści płynących ze spożywania mate jest znacznie więcej. Czy yerba mate może zastąpić kawę?  Oczywiście tak. Jest ona najzdrowszą alternatywą dla kawy!

Czy istnieje yerbowe podwójne espresso? Tak, w świecie yerba mate mamy swoją „podwójną”

Yerbamarket zawsze był tym miejscem, gdzie wszystkie yerbowe nowości znajdziecie dwa lata przed światową premierą . Dlaczego tak się dzieje ? Otóż dlatego, że wraz z naukowcami, plantatorami i dietetykami cały czas badamy  yerba mate a wynikami dzielimy się z Wami tak szybko jak jest to możliwe . Dzięki naszym staraniom wraz z grupą znajomych plantatorów udało się odnaleźć takie szczepy yerba mate, z których porcja tradycyjnego naparu zawiera podwójną ilość kofeiny. To niesamowite, że po ponad 15 latach wspólnej pracy, znaleźliśmy to zielone złoto, którego moc możecie teraz sami poczuć w swoich materach. Bywało tak, iż niejednokrotnie nasze wysiłki nie przynosiły rezultatów. Nasza praca bywała zniweczona przez suche lata lub zbyt intensywne opady deszczu. Ostatecznie, ostanie dwa lata to przełom. Postanowiliśmy dopiąć swego i po żmudnych procesach, ostatecznie dostaliśmy wyczekiwany susz. Mateina Caffeina+ oraz Mateina Guarana to dwie yerby, które mamy  od niedawna w swojej ofercie.
I chociaż sama kofeina jest najczęściej kojarzona z kawą to  20 g suszu zalane wodą o objętości 200 ml wody pokazuje, że mamy aż 920,3 mg kofeiny. Taka jest porcja spożycia. Nie zalecamy spożycia w większej ilości tego naparu ze względu na wysoką zawartość kofeiny. Większa porcja suszu może powodować przekroczenie maksymalnej dziennej dawki kofeiny dla człowieka. Naturalnie kofeina występuje powszechnie również w herbatach, owocach guarany, ale my wiemy niema nic lepszego na świecie niż pełne matero twardego, mocnego tytoniowego naparu.
Yerba Mate MATEINE CAFFEINE+
11,99 zł 19,99 zł
Yerba Mate MATEINE GUARANA
11,99 zł 19,99 zł

Wysoka zawartość kofeiny sprawia, że yerba mate Mateine Caffeina i Mateine Guarana mają niższe sugerowane porcje i jest to tylko 20 g suszu. To znaczy że są one najbardziej ekonomicznymi yerbami.

Obie Mateine są ze sobą często porównywane. Czy słusznie? W pewnym sensie – tak. Obydwa mają działanie pobudzające, wspomagają koncentrację i niwelują wspaniale uczucie senności, aczkolwiek dodatek Guarany na pewno podnosi walory smakowe tej drugiej. Efekt pobudzenia po 3 zalaniu jest niemal natychmiastowy i utrzymuje się dłużej. Po jego ustaniu nie następuje tak gwałtowny spadek mocy jak w przypadku kawy.
Polecane
Yerba Mate Mateine Caffeine+ Mega Moc paragwajska, dymnaYerba Mate Mateine Caffeine+ Mega Moc paragwajska, dymna
4,00 zł - 25,00 zł
Wybierz rozmiar
50g500 g
Yerba Mate Mateine Guarana Super MocnaYerba Mate Mateine Guarana Super Mocna
4,00 zł - 25,00 zł
Wybierz rozmiar
50g500 g
Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 1441 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-11-28
Zamówienie bardzo szybko wysłane. Kontakt z klientem na najwyższym poziomie
2023-11-27
Wszystko super! Szybko sprawnie, a Yerba pyszna:) Dzięuję!
pixel