Yerba mate i miłorząb – mieszanka, którą polubi mózg

Miłorząb dwuklapowy jest cenną rośliną leczniczą, która w stanie dzikim występuje tylko w południowo-wschodniej części Chin. W połączeniu z yerba mate działa wybitnie korzystnie na koncentrację i pamięć.

 

MILORZAB I YERBA MATE

 

Miłorząb z racji usprawnienia gospodarki tlenowej (polepszenie dopływu tlenu i glukozy) działa psychostymulująco, dzięki czemu zwiększa się koncentracja i możliwości zapamiętywania oraz uczenia. Wykazano też, że wyciągi z miłorzębu poprawiają pamięć krótkotrwałą i znoszą objawy szumu w uszach, zawrotów głowy, zaburzeń percepcyjnych spowodowanych nieprawidłowym krążeniem mózgowych i ospałość.

Mieszankę dopalającą mózg możemy przygotować w następujący sposób: wrzucamy kilka łyżek stołowych yerba mate do szklanki, następnie dodajemy 6-8 łyżek rozdrobnionych liści miłorzębu i zalewamy wszystko wrzątkiem. Odstawiamy na około 30 minut i pijemy szklanicę dziennie. Fusy możemy zalać jeszcze 1-2 razy. Jeśli chcemy być wierni tradycji to zalewamy yerba mate wodą o temp. 80-85 stopni C, a w drugiej szklance wrzątkiem zalewamy liście miłorzębu. Po naciągniąciu jednego i drugiego wlewamy preparaty do jednej szklanki i pijemy tak samo. Jeszcze inną metodą jest tradycyjne przygotowywanie Mate z jednoczesnym przyjmowaniem standaryzowanego wyciągu lub nalewki miłorzębowej w dawce około 300 mg (wyciąg) i 15-20 ml (nalewka).

Taka mieszanka powinna bardzo wyraźnie znosić zmęczenie, poprawiać koncentrację, pamięć, usprawniać procesy uczenia się, poprawiać pracę serca, zwiększać zdolności umysłowe i redukować stany depresyjne, czy niepokój.

Więcej na stronie FARMAKOGNOZJA

 Fragmenty zamieszczono za zgodą autora.

Zaufane Opinie IdoSell
4.82 / 5.00 1910 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-18
Obsługa bez zarzutu
2024-05-14
Szybki kontakt w razie pytań, szybka wysyłka. Polecam,
pixel