Smaczne i zdrowe Yerba Mate na głowę

Yerba mate uznawana za najbardziej pobudzający i jednocześnie zdrowy napój na świecie ma jeszcze jedną wielką zaletę, otóż smak i aromat. Oczywiście podniosą się głosy na temat głębokiego dymnego smaku i słabego aromatu, ale dotyczyć to zawsze będzie yerba mate zalanej wrzątkiem, w której przy połączeniu z blisko stustopniową wodą wydziela się cierpki i bardzo intensywny smak, a aromat jest po prostu zabijany wrzątkiem.

Niejednokrotnie krytykowano paragwajską yerba mate Pajarito, która źle przygotowana ma smak na tyle ostry, że nie sposób jej po prostu bez grymasu wypić. Warto zwrócić uwagę wszystkim, którzy rozpoczynają przygodę ze Złotem Indian, że niezwykle ważnym jest zachowywanie temperatury wody do przygotowania zgodnie z tym co sugeruje producent. Z reguły jest to ok 75 st. C Drugim elementem jest jakość wody, której używamy. Wiadomo, że woda z kranu w dużym mieście ma się nijak do butelkowanej. Dlatego należy zwrócić uwagę na te dwa elementy, które dają podstawę dla zachowania optymalnego smaku, wyglądu i aromatu w naszej tykwie. Yerba mate, które są dziś plantowane w większości pochodzą z czystych ekologicznych upraw i często posiadają różnego rodzaje domieszki ziół oraz owoców.

 

Yerba Mate CBSe Energia Guarana

 

Yerba mate, która zachwyci swoim smakiem i aromatem każdego, kto nie uważa się za eksperta, a chcę spróbować mate to między innymi CBSe Energia. Ta argentyńska marka podbiła serca kobiet, a następnie nastolatków w Ameryce Południowej w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy. Jej wysublimowany, delikatnie owocowo-ziołowy smak przywołuje skojarzenia związane ze zdrowiem i orzeźwieniem. Głęboki i dominujący smak wypełniony jest słodyczą werbeny cytrynowej, świeżą argentyńską miętą poleo oraz ekstraktem z guarany. Dobrze przygotowany napar doprowadzi kubki smakowe początkującego mateisty do stanu najwyższej uwagi, a moc yerba mate pchnie w krwiobieg nowe siły w czasie nieprzekraczającym 10 minut.

Szczegółowy skład CBSe Energia (receptura plantatorów z prowincji Santa Fe): yerba mate (liście i patyczki – 63%) z dodatkiem ziół: poleo (lippia turbinata – 35,98%), werbeny cytrynowej (cedron, lippia citrodora – 0,5%) oraz ekstraktu z guarany (0,22%) i naturalnego aromatu guarany (0,3%).

Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 2017 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-14
Wszystko jak zawsze OK
2024-07-12
Jest Ok.
pixel