Yerba mate drożeje, ale nie w Yerbamarkecie!

2019-08-13
Yerba mate drożeje, ale nie w Yerbamarkecie!
Hej Mateisto,

Zdarzyło ci się, że kupiłeś dziwną podróbkę Mate Green albo paragwajską yerbę, której nigdy nie kupisz w Paragwaju? Jeśli tak, to już wiesz jak bardzo różnią się one smakiem i aromatem od oryginalnej Yerba Mate Green lub natywnych marek. Jeśli zaś nie, to staraj sie przestrzegać przed nimi co najmniej znajomych. Niestety na naszym małym ryneczku mamy co raz więcej yerba mate niskiej jakości nie przygotowywanej na rynek spożywczy. Odkąd Mate Green zaczęła być najpopularnjszą marką pojawiły się dość szybko firmy, które zaczeły mieszać aromaty z kawałkami liści starając się upodobnić swój produkt do oryginału. Niestety firmy te nie mają najczęściej ochoty popularyzowania yerby. Kierowane jedynie checią szybkiego zysku skupują najtańsze yerby przeznaczonej na rynek przemysłowy. Skutkuje to dość niską jakością, mocnym przearomatyzowaniem, gdzie zapach znika po drugim, trzecim zalaniu. Kolorowe, tandetne grafiki mają przycignąć uwagę niedoświadczonego konsumenta i tylko tyle.

Z przykrością obserwujemy jak stale powiększa sie portfolio pseudo marek na naszym rynku i wielka szkoda, że tak wielu klientów kupi po prostu najtańszą yerba mate bo jest chwilowo najpopularniejsza na największym internetowym bazarze. Kupi ją tylko z uwagi na niską cenę i sprytnie zrobioną grafikę, imitującą i przykuwającą wzrok. Bo czy każdy ma dziś czas przeglądać godzinami fora w poszukiwaniu rzeczowej informacji? Szkoda, bo taki klient zawiedzie się srogo. Zdaniem tych nieświadomych klientów napar będzie zawsze albo za gorzki albo niesmaczny albo co gorsza zbyt chemiczny. Wielu być może podzieli się swym zdaniem utrwalając stereotypy dotyczące yerby i jest to złe. Nie mniej jednak ceny yerba mate będą wzrastać. Na rynek wraca najwiekszy importer Syria. Po latach wojny kraj dzwiga się z ruin, a firmy odbudowują swoje kontakty. Wraz z zwiększonym popytem tej jesieni zaczniemy obserwować podwyżki. Magazyny plantacji będą czekać na nowe letnie zbiory i będą pustoszeć od wrzesnia do lutego. 

Od kilku dni zaczynamy obserwować wzrost cen na krajowym rynku. Pozostaje liczyć na Yerbamarketowe zapasy i na waszą obecność oraz zdanie.

Duch Yerby
Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 1447 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-05
Zamówienie zrealizowane bardzo szybko. Bidon bardzo ładny, solidny i starannie wykonany i zapakowany tak że nie musiałam obawiać się żadnych uszkodzeń.
2023-12-04
Ekspresowa wysyłka. Uwielbiam produkty od Yerba Mate. Korzystam juz parę lat. Bardzo polecam.
pixel