Pierwotna moc w Yerba Mate Green Absinth
2020-02-18
Świeży, soczyście zielony susz ostrokrzewu paragwajskiego z intensywnie pachnącymi ziołami? To tradycja paragwajskiego stylu picia yerby! W Mate Green Absinth znajdziesz roślinę, o której można by napisać księgę magiczną. Bylica Piołun - Artemisia absinthium rośnie wprawdzie na dzikich terenach Europy, Azji, jak i Ameryki Północnej i Południowej, lecz nie wszędzie jest kojarzona z Zieloną Wróżką czy kadzidłem do oczyszczania pomieszczeń. To słowiańskie ziele kojarzy się z pierwotną mocą i zdrowiem płynącym szczególnie z układu pokarmowego. Jak to działanie łączy się z yerba mate?
Bylica Piołun w Yerba Mate Green
Piołun zawiera silnie działający olejek eteryczny, w którym zawarty jest między innymi tujon. Ta substancja w dużej ilości może wywoływać specyficzne stany psychofizyczne, a nawet halucynacje. Dlatego artyści tak uwielbiali wytworzony na bazie bylicy piołun absynt (Zielona Wróżka) - i dlatego został on zakazany z tak wysokim stężeniem tujonu. Ziele tej srebrzystej odmiany bylicy można jednak zerwać z dzikiego stanu i przygotowywać z niej lecznicze napary i nalewki. Piołun jest żółciopędny, wpływa na wytwarzanie soku jelitowego, enzymów trawiennych, aktywizuje niejako przewody żółciowe. Jest również odkażający, rozkurczowy i antypasożytniczy.
Jak działa i smakuje Yerba Mate Green Absinth?
Yerba Mate Green pochodzi z organicznych upraw z południa Brazylii. Wyjątkowo nieinwazyjny sposób produkcji wpływa na jej walory smakowe i wysokie stężenie związków czynnych w suszu. Ostrokrzew pomaga w oczyszczaniu przewodu pokarmowego, a ponadto zawiera kompleks mikroelementów i witamin. Odżywiają organizm i poprawiają przyswajalność substancji z pożywienia. Podobnie czyni bylica piołun i mięta zawarte w Mate Green Absinth!
Piołun pomaga w oczyszczeniu organizmu z toksyn, grzybów i pasożytów, co czyni z niego ziele, będące remedium na choroby cywilizacyjne, które wynikają głównie ze spożywania wysoko przetworzonych produktów. Ciało nie jest w stanie w pełni ich strawić i powodują one różnego typu “zatory” w przewodzie pokarmowym - a na nich namnażają się bakterie. Tu właśnie ukazuje się pełne spektrum wartości zdrowotnej płynącej z połączenia ostrokrzewu paragwajskiego i piołunu. Tego po prostu trzeba doświadczyć!
Polecane