Czy picie wędzonej, opalanej dymem yerba mate jest bezpieczne?

2019-08-26
Czy picie wędzonej, opalanej dymem yerba mate jest bezpieczne?Materos!

Dość często natrafiamy na to pytanie:

Czy picie wędzonej, opalanej dymem yerba mate jest bezpieczne? Czy mogę codziennie taką mate popijać?

Jak wielu z nas prawdopodobnie słyszałeś o ryzyku raka związanego z yerba mate, a teraz martwisz się, czy picie wędzonych yerba mate lub suszonych dymem spowoduje problemy?

Ale zanim to cię przerazi, pozwól, że jako pierwszy powiem Ci, że to powinno być najmniejsze z twoich obaw.

Czemu?

Kilka powodów...

Po pierwsze, jesteśmy już otoczeni przez WWA. WWA jest w powietrzu, którym oddychamy, wodą, którą pijemy, glebą, po której chodzimy, a grillowane / pieczone potrawy wrzucamy do gardła  wtakich ilościach że musielibyśmu pić yerba mate wiadrami by im dorównać.

Nie oznacza to, że WWA nie wywołuje żadnych negatywnych skutków, ale jeśli martwisz się tylko WWA, jeśli chodzi o yerba mate, to raczej jest głupie.

Czy wiesz, że WWA występuje również w kawie i innych herbatach?

Jeśli naprawdę martwisz się WWA w mate, to martw się raczej krajowym powietrzem, którym oddychasz, i wodą, którą pijesz, ponieważ prawdopodobnie są one również wypełnione WWA i przyjmujesz je codziennie.

Po drugie, Urugwaj - kraj, który spożywa najwięcej yerba mate na świecie - ma średnią długość życia (77) o rok krótszą niż średnia długość życia w Stanach Zjednoczonych (78).

Gdyby wędzone mate  bylły tak niebezpiecznie, czy nie sądzisz, że te liczby miałyby większą różnicę? Zwłaszcza biorąc pod uwagę, o ile więcej mate piją Urugwajczycy w porównaniu do ludzi w Stanach Zjednoczonych.

Wskaźniki raka są również wyższe w USA niż w Urugwaju.

Teraz wiem, że w grę wchodzi wiele czynników, jeśli chodzi o oczekiwaną długość życia i raka, co prowadzi mnie do ostatniego punktu ...

O ile reszta twojego stylu życia (aktywność fizyczna, dieta, stres, palenie, picie itp.) Nie jest pod kontrolą, martwienie się poziomem WWA w yerba mate powinno być najmniejszym zmartwieniem.

Jak ktoś mi kiedyś powiedział: „przestańcie specjalizować się w nieletnich”.

Jasne, WWA jest w yerba mate opalanej dymem. WWA jest zły. WWA może zwiększać ryzyko raka. Ale jeśli tak bardzo martwisz się, że WWA wpływa na twoje zdrowie, martw się o całą przetworzoną żywność, którą jesz, brak ćwiczeń i papierosy, które spalasz, ponieważ stanowią znacznie większe ryzyko niż jakakolwiek torba yerba mate.

Jedyne, o co powinieneś się martwić, jeśli chodzi o picie yerba mate, to temperatura, w której pijesz.

Udowodniono, że spożywanie gorących płynów, bez względu na to, czym jest, parzy wyściółkę przełyku i zwiększa ryzyko raka.

Aby sprawę jasno zamknąć, nie martw się tak bardzo.

Przez lata piłem yerba mate, i nigdy nie czułem się lepiej. Podobnie ma się większość populacji w Ameryce Południowej.

Jeśli jednak nadal jesteś zaniepokojony, niech tak będzie. Istnieją marki suszone powietrzem o niższej zawartości WWA, które możesz wypróbować.

To wszystko na dzisiaj!

Jakie są twoje przemyślenia i doświadczenia z wędzoną mate napisz do nas na FB? https://www.facebook.com/yerbamarket

twój yerbamarket team.
Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 2022 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-19
Witam Jest mega dobrze tak trzymać .Życząc sukcesów pozdrawiam
2024-07-12
Jest Ok.
pixel