Aviva Sin Humo Światowa Premiera tylko u nas !

2021-04-14
Aviva Sin Humo Światowa Premiera tylko u nas !

Nowa jakość , nowe sposoby przygotowywania yerba mate, despalada sin humo.

 
Przyzwyczailiśmy się do nowości w tym roku. Mamy dopiero kwiecień a klika mocnych premier za nami a co więcej w Yerbamarkecie praca nie zwalania. Naładowani pozytywną energią po porannej mate pora na porcję dobrych wiadomości. Dziś nieco na temat obrazu mocnych, dymnych mocnych i tytoniowych mate parawajskich na którym pojawia się nowa struktura a ramy zaczynają się trząść, oby obraz nie wypadł z ramek. Któż z mateistów nie doznał, kiedy podczas pierwszego razu pijąc Colona, El Pajaro lub Mateine ograniającego go co najmniej zdumienia, gdy włosy stawały dęba, a język niebezpiecznie wykręcał się na drugą stronę. O tak, niekażde spotkanie z mate było takie jakie uprzednio sobie wobrażaliśmy. To za nami . A co przed nami ?
Na pewno wiosna a z nią więcej słońca, więcej spacerów i optymizmu. Czas zatem na słoneczną, pięknie zieloną despladę.
Dziś do matero wspuję 40 g mate sin palo. Tym razem jest zupełnie inaczej. Może to być naprawde fajna przygoda nawet dla starych wyjadaczy.
Żeby Wam przybliżyć najnowszą yerba mate pochodzącej z zacnej plantacji FD Rio Itambey czyli markę Aviva muszę nadmienić ,iż  jest to selekcjonowana i długo leżakowana mate. Nie ma jej po cosechy za dużo, bo nie jest ona robiona na dużą skalę. Na kwartał możemy jej dostać maksymalnie kikaset kilogramów, to bardzo mało. Cały proces przetwarzania, czyli zbierania i suszenia to zupełnie nowa jakość. Plantacja wiedząc, że ta mało ekonomiczna forma produkcji jest nierentowna sensownie testuje jej dystrubucję licząc na pozytywne reakcje klientów. Rio Itambey inwestuje w nowe technologie bo też czasy się zmieniają. Poszukiwanie nowych rozwiązań mających na celu zwiększenie oszczędności energi wymaga nowego podejścia. Yerbalesa po prostu postawiła na jeszcze wyższą jakość produktu. Pierwsze partię Avivy trafiają do firm farmaceutycznych wykorzystujących potencjał yerba mate w lekach biologicznych i zawansowanych suplementach dla sportowców. Koszt produkcji Aviva jest nieporównywalnie większy niż w standardowym układzie. Od samego poczatku od zasadzenia, używa się odpowiednich ilości wody a młode rośliny w początkowych fazach są chronione przed nadmiernym nasłonecznieniem. 
 
Kilka słów o produkcie:
 
Aviva  w odróżnieniu od swych paragwajskich sióstr to bardzo grubo cięta desplada, która jest praktycznie pozbawiona patyczków i pyłu. Mięsiste liście sięgajace do 6 mm mają ciemniejszy kolor od podobnych organicznych brazylijskich suszów. Napar powstały z suszu posiada delikatny, słodkawy smak i trawiasty aromat. Bliżej jej czasami w smaku do Chimarrao, choć to wciąż despalada. Surowiec pochodzi z biologicznie czystego terenu w okolicy rezerwatów i łączy materiał w sobie rośliny plantowane w sposób jak najbardziej naturalny. Szczególnie polecamy miłośnikom yerba mate, którzy więdzą jak smakuje mate suszonym rozgrzanym powietrzem, jest ich wciąż bardzo mało na rynkach. W pierwszych zaparzeniach jest bardzo delikatna w kolejnych, utrzymuje w sobie bardzo subtelną gorycz przechodząca w roślinną słodycz. Susz jest puszysty i standardowe 500 g i zajmuje kilkanaście procent miejsca więcej w paczce.
 
Jest to yerba wyborna dla początkujących siorbaczy, szukających świetnej paragwajskiej i najlepszej jakościowo, delikatnej, klasycznej mate. Doskonale sprawdzi się również u fanów yerb totalnie ciężkich, którzy szukają  dla siebie alternatywy od klasycznego, powtarzającego dojmującego smaku.
 
Polecamy niedoświadczonym przyszłym mateistom !
Polecane
Zaufane Opinie IdoSell
4.84 / 5.00 1437 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-11-27
Wszystko super! Szybko sprawnie, a Yerba pyszna:) Dzięuję!
2023-11-25
Super !
pixel