2022-02-12

Mate Green Matcha - sekret zielonego zdrowia

Mate Green Ceremonial - sekret zielonego zdrowia

Świeża, aromatyczna, lekka, a zarazem pełna mocy pobudzającej, witamin i minerałów... Taka może być tylko yerbowa wersja sproszkowanej zielonej herbaty - matcha. Na wzór tego kultowego surowca Brazylijscy producenci yerba mate stworzyli Mate Green Ceremonial Matcha. W czym tkwi sekret tak drobnego mielenia roślin? Dlaczego warto sięgnąć po takie iście ceremonialne ziele? 

Tradycja i nowoczesność

Yerba Mate Green Ceremonial wytwarzana jest z brazylijskich ostrokrzewów, wzrastających w zacienionych miejscach. Listki są zbierane ręcznie i starannie selekcjonowane, by efekt końcowy zadowalał nie tylko koneserów yerby, ale też zielonej herbaty. Następnie surowiec jest przetwarzany w tradycyjnych maszynach do suszenia i cięcia yerba mate oraz mielony z zachowaniem wiedzy o japońskiej sztuce produkcji klasycznej matchy.

Proces ten przebiega znacznie wolniej, niż standardowy, a także historyczność użytego sprzętu sprawia, że przez godzinę otrzymujemy zaledwie kilka gram yerbowej matchy. To jeden z powodów, dla których Mate Green jest prawdziwym rarytasem dla miłośników Zielonego Złota Indian. Drugi powód zainteresuje z kolei osoby pasjonujące się zdrowiem, kondycją i holistycznym podejściem do ciała - otóż w sproszkowanej, w minimalny sposób przetworzonej yerbie, znajduje się cała gama składników odżywczych!

Mate Green Matcha a zdrowie

W ceremonialnej yerbie Mate Green Matcha odnaleziono więcej odmładzających i oczyszczających antyoksydantów niż w samej zielonej herbacie! Ponadto, są w niej mikro i makroelementy, witaminy, spora zawartość mateiny oraz saponin. Unikatowe właściwości yerba mate zostają w zielonym pyle spotęgowane. Jednak z powodu lekkości i świeżości suszu, który nie jest dymiony w czasie suszenia, ostatecznie Mate Green Ceremonial w bardzo łagodny sposób zaczyna działać w naszym ciele - nie czujemy nagłego skoku energii, a raczej stopniowy, pełen witalności i odżywienia.

 

Napar ze sproszkowanej yerby przygotowuje się podobnie do klasycznej matchy. Można z niego zrobić także zdrowy koktajl, smoothie, napój izotoniczny, a nawet dodawać do potraw. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać proszek Mate Green Matcha również zewnętrznie: jako dodatek do maseczki na twarz czy uzupełnienie odświeżającej i pobudzającej kąpieli. Stwórz własną ceremonię z tym wyjątkowym produktem! Sproszkowane liście dodaję się w Brazylii praktycznie do wszystkiego robi się z nią makaron, chleb , słodkie wypieki, czekolady, lody i posypuje sałatki. Produkty z zieloną mate są coraz bardziej widoczne na domowych stołach. 

Na zbliżających World Tea Conference & Expo 2022

Porozmawiamy o Yerba Mate ale tą mniej znaną, właśnie o Mate Green Ceremonial. Będziemy mówić o nowych perspektywach dla zielonego złota Ameryki Południowej. Przedstawimy międzynarodowemu forum informację o naszym udziale w propagowaniu kultury yerba mate w kraju i Europie oraz o fakcie iż to właśnie dzięki naszym lokalnym długoletnim staraniom Mate Green została chronionym znakiem towarowym.
Pokażemy, że Mate (ilex) to przede wszystkim zielony, niemodyfikowany i bogaty w mikroelementy liść, a nasza oryginalna Mate Green jest najmniej przetwarzaną rośliną.

 

na pierwszym zdjęciu miód z yerba mate-  zdjęcie pochodzi z lokalnych tragów żywności w południowej Brazylii.

Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 2022 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-20
Szybko,sprawnie, towar zgodny z opisem. Jestem bardzo zadowolona i oczywiście polecam!!!
2024-07-19
Witam Jest mega dobrze tak trzymać .Życząc sukcesów pozdrawiam
pixel