MACA – wartościowa kuzynka rzeżuchy

MACA (czyt. maka) Lepidium peruvianum jest bliską krewną uprawianej u nas rzeżuchy. Korzeń macy jest stosowany w ludowej medycynie Peru od ponad 2 tysięcy lat. Korzeń sproszkowany lub suszony jest znakomitym środkiem energetyzującym i podnoszącym witalność,  zwiększa wytrzymałość organizmu, poprawia pamięć, reguluje wydzielanie hormonów, łagodzi stresy oraz depresję. Wedle legendy wojownicy Inków spożywali korzeń macy przed walką, aby wzmocnić siłę w starciu z przeciwnikiem. Wskazany jest przy problemach z menstruacją i klimakterium. Wskazana jest także dla starszych ludzi ponieważ opóźnia procesy starzenia. Maca jest ceniona jako afrodyzjak ze względu na zwiększenie ukrwienia narządów płciowych.

    Maca została wyróżniona w wykazie FAO (Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa)  jako pokarm silnie odżywczy, a amerykańska agencja NASA wykorzystuje macę w dietach astronautów ponieważ wpływa korzystnie  system nerwowy zapewniając wydolność umysłową oraz  zachowanie refleksu przy wykonywaniu odpowiedzialnych i ryzykownych zadań. Sproszkowany korzeń macy rozsypywany po 50 gramów (lub wielokrotność) jest do nabycia w sklepie YerbaMarket.

 

Maca

 

Pochodząca z Ameryki Południowej maca (czyt. maca) jest bliską krewną uprawianej u nas rzeżuchy, a jej korzeń  jest od ponad 2 tysięcy lat stosowany w ludowej medycynie Peru.

 

MACA tabela substancji odżywczych

 

Korzeń macy posiada wybitne wartości odżywcze i jest stosowany w diecie astronautów.

Zaufane Opinie IdoSell
4.82 / 5.00 1957 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-19
Szybko sprawnie
2024-06-17
zakupy udane ,szybka wysyłka ,wszystko zgadzało się z zamówieniem polecam
pixel