Tydzień Świętego Pnia - Palo Santo w yerbamarket.com. Mocy przybywaj !

Przed nami jesień najbardziej klimatyczny czas. To właśnie teraz sięgamy do szafek w poszukiwaniu ulubionych naparów, herbat i ogrzewamy się nimi w ostatnie słoneczne dni.
Z pewnością do kanonicznych rytuałów przygotowania naparu z yerba mate należy zaparzenie jej w naczyniach z pachnącego wiecznie Świetego Pnia drzewa Palo Santo.
Nazwa Święty Pień wywodzi się z południowo amerykańskiej medycyny tradycyjnej ze względu na swe właściwości lecznicze. Przypisywała mu je rdzenna ludność pochodząca z położonych na terenie setek tysięcy mil dzisiejszej Argentyny, Paragwaju i Brazylii. To dzięki nim drzewo Bulnesia Sarmientoi zostało wyróżnione i obdarowane tak magiczną nazwą. Cieszy się ono do dziś niesłabnąca popularnością, z jego drewna oprócz naczyń wyrabia się słynne amulety, kadzidełka i biżuterię oraz różnego rodzaju meble. Zasoby drzew nie są duże, dlatego rząd Paragwaju co raz częściej wprowadza czasowe zakazy wywozu drewna poza granice kraju.
Naczynie zwane Matero, wydziela żywice o niezwykłym naturalnym zapachu. Zaparzona w nim yerba mate odznacza się niepowtarzalnym eterycznym aromatem. Dla zapewnienia stabilności konstrukcji, naczynka okuwa się zdobionym metalem. W zależności od regionu, w jakim jest wykonywane jest to aluminium, srebro lub skóra. Tradycyjne palo santo są wykonane z litego drewna i pozostają bez okucia, stosuje się w nich grubsze ścianki co zapobiega ich pękaniu.
Cały tydzień w naszej ofercie będą pojawiać się promocje na unikatowe naczynia dla prawdziwych koneserów yerba mate. Wykonane z aromatycznego drewna Palo Santo (Bulnesia sarmientoi) z Paragwaj . Okucia metalem wykonano ręcznie w indiańskiej pracowni. Kupujesz dokładnie egzemplarz ze zdjęcia!
Naczynko są masywne, mają grube ścianki. Drewno jest dobrze zachowane, ciemnozielone i mocno aromatyczne.
Nazwa oznacza Święty Pień jest używana ze względu na właściwości lecznicze, które przypisywała mu rdzenna ludność.
