Zdrowe odchudzanie z Yerba Mate

Otyłość staje się coraz większym problemem w wielu krajach, przez co przeprowadza się obecnie badania mające na celu powstrzymanie tej epidemii. W kwestii chudnięcia i kontroli wagi wykazano potencjalny efekt yerba mate, co poparły bieżące badania. Otyli mężczyźni i kobiety spożywający yerba mate wykazali obniżony współczynnik oddechowy (respiratory quotient-RQ), wskazując na zwiększenie poziomu utleniania tłuszczy.  Ziołowy napar z Mate, guarany i damiany wykazał drastyczne spowolnienie opróżniania żołądka, jak i zmniejszenie czasu potrzebnego do osiągnięcia poczucia sytości. Po 45 dniach następowało znaczące obniżenie wagi u pacjentów z nadwagą. Mate wykazała swój potencjał przy odchudzaniu i rozważa się jej użycie jako suplementu diety. Dodawanie składników takich, jak yerba mate, guarana i damiana do suplementów okazało się skuteczne w zmniejszaniu wagi.

Zdrowe odchudzanie z Yerba Mate_1

W losowej, podwójnie ślepej próbie klinicznej z kontrolą placebo, Mate była podana w formie suplementu, który zawierał również zieloną herbatę, szparagi, czarną herbatę, guaranę i wyciąg z fasolki. Wyniki tych badań wykazały zmniejszenie tkanki tłuszczowej. Stwierdzono, że wpływ na utratę wagi Mate zawdzięcza zawartości kofeiny, przyczyniającej się do aktywności lipolitycznej, bądź zawartości saponin, wpływających na metabolizm cholesterolu i opóźnienie wchłaniania tłuszczy spożywczych. Mate może również wpływać na inne aspekty metabolizmu lipidów. Potrafi wstrzymać miażdżycę tętnic u królików karmionych dietą wysokotłuszczową i wodnym wyciągiem z Mate. Podawanie wyciągu z Mate szczurom karmionym dietą wysoko-cholesterolową skutkowało obniżeniem zagęszczenia cholesterolu i triglicerydów. Mate okazała się mieć także potencjał jako pomoc w trawieniu ze względu na efekt cholesterolowy, zwiększając przepływ żółci.

Zdrowe odchudzanie z Yerba Mate_2

Wypijanie 1 – 1,5 litra naparu z mate gwarantuje odczuwalny efekt odchudzający, widoczny już po tygodniu stosowania. Szczególnie wskazana jest CBSe Silueta – odchudzająca yerba mate z ziołami, algami i cynkiem oraz poprawiająca przemianę materii CBSe Regularis.

Zaufane Opinie IdoSell
4.82 / 5.00 1952 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-10
Polecam!!!!!
2024-06-09
Super
pixel