Diabelski Pazur na reumatyzm i nie tylko
Któż tego nie zna? Ból w plecach i zaplanowana wycieczka weekendowa stoi pod znakiem zapytania. Gdy krzyż częściej daje znać o sobie, jest to dla nas dużym obciążeniem. Zazwyczaj winne są tu nasze przyzwyczajenia jak brak ruchu lub nieprawidłowa pozycja przy siedzeniu. W dojrzałym wieku te problemy są spowodowane zużyciem się chrząstki międzykostnej po obydwu stronach kręgosłupa. Te uszkodzenia chrząstki są odpowiedzialne za wystąpienie artrozy również w przypadku innych stawów (kolana, biodra, barki, itp.). W kuracji stosuje się od dawna klasyczne środki antyreumatyczne i przeciwbólowe. Długotrwałe przyjmowanie tych lekarstw może jednak prowadzić do wystąpienia znacznych ujemnych skutków ubocznych. Czarci pazur (Diabelski pazur) jest w takich przypadkach łatwo przyswajalnym i lekkostrawnym środkiem roślinnym, wspomagającym plecy i stawy. W łagodny sposób hamuje stany zapalne chrząstek międzykostnych i uśmierza ból.
Czarci pazur (Diabelski Pazur) (Harpagophytum procumbens) jest rośliną pochodzącą z południa Afryki, a tubylcy już od dawna znają tę roślinę od wieków i stosują jej korzeń przeciwko chorobom reumatycznym i w przypadku dolegliwości żołądka i jelit. Podstawowymi składnikami korzenia są tu harpagid, harpagosid, procumbid, pewna mieszanka fitosteryn, trójperteny, flawonoidy, nienasycone kwasy tłuszczowe, kwas cynamonowy i chlorogenowy. Stosowanie diablego pazura okazało się być bardzo skuteczne: usuwało obstrukcję wątroby, pobudzało woreczek żółciowy i stymulowało trzustkę. Jest stwierdzone, że ludzie ze zdrową wątrobą znacznie rzadziej zapadają na raka, ponieważ trucizny są wydajnie usuwane z organizmu. Diabli pazur jest w stanie odbudować chrząstki międzykostne, działa więc skutecznie przy ischiasie, jest balsamem dla stawów i jednocześnie obniża poziom cholesterolu. Wystarczy przeprowadzić kurację z zastosowaniem diablego pazura 2 do 3 razy w roku. W ten sposób wątroba nie zostanie podrażniona a jej normalną funkcjonalność przywrócimy stosując następnie lapacho. Ponieważ wątroba pracuje w nocy, ostatnią dawkę powinniśmy przyjąć kładąc się spać.
Najnowsze badania medyczne wykazały, że degeneratywne choroby stawów prowadzą do zwiększenia produkcji substancji dodatkowo atakujących stawy. Ten proces jest hamowany przez składniki zawarte w diablim pazurze. Hamują one stany zapalne, łagodzą dolegliwości i zapobiegają dalszym uszkodzeniom stawów. Dzięki dodatkowemu, rozluźniającemu mięśnie działaniu, czujemy się wkrótce odprężeni i wzrasta nasza mobilność.
W przypadku ostrych dolegliwości artretycznych należy przyjmować diabli pazur razem z szybkodziałającym środkiem przeciwbólowym. Po zelżeniu bólu można zmniejszyć dawkę środka przeciwbólowego lub przeciwreumatycznego. Roślinny ekstrakt z diablego pazura zapewnia długotrwałą poprawę. Wskazane jest przyjmowanie go przez dłuższy czas. W ten sposób struktury stawów mogą się zregenerować i pacjent może się znowu poruszać bez występowania dolegliwości. Najlepiej jest zażywać preparat przez okres 3 miesięcy.
Tradycyjne zastosowania: artretyzm, reumatyzm, objawy zatrucia, egzemy, liszaje, dermatozy, zakłócenia przemiany materii, obstrukcje, ischias, dolegliwości żołądka i jelit, wysoki poziom cholesterolu.
Ekstrakty z korzeni diabelskiego pazura są stosowane równolegle z terapią degeneratywnych schorzeń aparatu ruchowego. Komisja E byłego Federalnego Urzędu d/s Zdrowia, w której gestii leżały lekarstwa roślinnego pochodzenia zakwalifikowała diabli pazur jako odpowiednią do tego rodzaju kuracji. Zaleciła jednocześnie przyjmowanie 4,5 grama dziennie. Należy podkreślić, że diabelski pazur zaczyna działać dopiero po około trzech tygodniach przyjmowania.
Czarci pazur (Diabelski pazur) - mechanizm działania
Jak w przypadku wielu innych lekarstw roślinnych, również zawarty w korzeniu diablego pazura kompleks substancji jest skuteczniejszy w działaniu od sumy jego poszczególnych składników. Do chwili obecnej nie jest dokładnie wiadomo, które z tych składników są odpowiedzialne za lecznicze działanie ekstraktu. Za wiodącą substancję uznano więc roboczo harpagosid. Nie znamy także dokładnego mechanizmu działania diablego pazura w przypadku artrozy. Podejrzewa się, że hamowana jest tu aktywność enzymów rozkładających białko ze struktur chrząstek międzykostnych.
Skutki uboczne
Przy dużych dawkach może w rzadkich przypadkach dojść do dolegliwości żołądkowo-jelitowych jak wymioty, bóle żołądka lub lekkie rozwolnienie.
Przeciwwskazania
Preparaty z korzenia diablego pazura nie powinny być przyjmowane w przypadku wrzodów żołądka i dwunastnicy. Przy kamieniach żółciowych diabli pazur powinien być przyjmowany po konsultacji z lekarzem. Z powodu brakujących danych zaleca się nie stosować tych preparatów w okresie ciąży, karmienia lub podawania dzieciom poniżej 12 lat. Do chwili obecnej nie są znane żadne interakcje diablego pazura wraz z innymi środkami leczniczymi.
Gdzie kupić czarci pazur?
Sproszkowany korzeń diabelskiego pazura można nabyć w naszym sklepie
Źródło: http://natura.leczy.w.interia.pl