Suplementy diety i zioła

Co zrobić gdy ktoś zaczyna cie szykanować z powodu picia w pracy yerba mate lub stosowania suplementów diety i ziół. Po pierwsze trzeba z nim porozmawiać w sposób spokojny, obiektywny, bez nadmiernych emocji. Należy postarać się odpowiadać rzeczowo na zarzuty wobec naturalnych metod, podając sprawdzone argumenty. Te na pewno znajdziesz w wielu publikacjach: przedrukach z miesięczników naukowych, gazetach poświęconych zdrowiu, opracowaniach naukowych oraz książkach na stronach popularnego Google.com. To pierwszy najlepszy sposób na stopniową zmianę podejścia osób, które nie miały do czynienia z suplementami lub nie tradycyjnymi potrawami i napojami.
Oto kilka najczęstszych zarzutów co do spożywania yerba mate, przyjmowania witamin w postaci naturalnych suplementów, a także propozycje reagowania na nie w rzeczowy i mający dobre uzasadnienie sposób.
Najczęstsze zarzuty to :picie yerba maty w pracy, bo na przykład tykwa wygląda dziwnie, bo nikt nie wie co jest jest, susz wygląda podejrzanie. Spożywanie suplementów diety w postaci naturalnej ( proszek, susz)lub pastylek, oraz picie ziół, bo nie dość, że wygląda to też dziwnie, to nie ma sensu bo:

1. Nie ma dowodów naukowych potwierdzających ich pozytywne działanie.

To najczęstszy z pojawiających się osądów. I jednocześnie najbardziej zadziwiający i łatwy do kontrargumentacji. Każdego roku przybywa publikacji w których znajdują się setki jeśli nie tysiące udokumentowanych i podpisanych nazwiskami profesorów, docentów i naukowców z całego świata badań naukowych na temat oddziaływania składników odżywczych na organizm ludzki, zarówno w profilaktyce, jak i w leczeniu chorych.
Istnieje też mnóstwo bardzo łatwo dostępnych i dobrze udokumentowanych podręczników, periodyków, czasopism naukowych oraz tysiące książek. Powszechne instytucje zajmujące się szeroko pojętym zakresem zdrowia publicznego posiadają olbrzymie bazy danych zawierające opis składu, każdego środka spożywczego. Wszystko to po to by wciąż można było analizować, jak owe składniki odżywcze wpływają na zdrowie. W przypadku yerba mate takimi bazami dysponuje INYM czyli Narodowy Instytut Yerba Mate, który obejmuje swymi pracami całość tematu związanego z ostrokrzewem paragwajskim wyczerpując ten temat doskonale w postaci publikacji, prowadzenia seminariów , szkoleń oraz ciągłego poszerzania bazy danych oraz wspierania badań wpływu yerba mate na organizm.
Ponadto na przykład na stronie Francuskiej Agencji ds. Bezpieczeństwa Żywności (ANSES) znajduje się informacja: Rola odżywiania w rozwoju lub w profilaktyce niektórych chorób, takich jak nowotwory, otyłość czy choroby układu krążenia, jest dziś naukowo udowodniona. Aby lepiej zapobiegać tym chorobom i poprawić stan zdrowia społeczeństwa, niezbędne jest dobrze wiedzieć, co się spożywa oraz jaki jest stan odżywienia organizmu
A więc nie tylko my o tym mówimy. Na szczęście!

2. Suplementy diety są niebezpieczne?

To kompletna bzdura ! Suplementy diety są dużo bardziej bezpieczne niż jakikolwiek lek na receptę. Każdego roku tysiące osób na całym świecie umiera z powodu skutków ubocznych leków, mimo dokładnego stosowania się do zaleceń.
Ta liczba nie zawiera zgonów w wyniku wypadków takich jak przypadkowe zażycie leków przez dzieci, błędy w dawkowaniu przez dorosłych, leków zanieczyszczonych, ani też w wyniku samobójstw czy długoterminowego zażywania niektórych leków, które mogą przyspieszać zgon.
Dla porównania liczba osób, które umierają z powodów suplementów diety w ciągu roku, jest nieznaczna. Tak bardzo nieznaczna, że nawet nie jest prowadzona ewidencja tego typu przypadków. Prawdopodobnie zresztą dlatego, że przez większość lat i w większości krajów po prostu nie było żadnego zgonu z tego powodu. Zewidencjonowane przypadki dotyczą przypadkowych zanieczyszczeń lub błędów w produkcji suplementu. Takie niebezpieczeństwo istnieje niestety w przypadku każdego produktu, również świeżego i jak najbardziej naturalnego.
Za to na próżno możesz szukać w rubrykach kroniki kryminalnej informacji o kimś, kto próbował popełnić samobójstwo, łykając witaminy lub pijąc napar z ziół.
Należy jednak, zwrócić szczególną uwagę na skład suplementów i ich jakość. Ze względu na to, że jest coraz większa konkurencja na rynku, firmy produkujące za wszelką cenę chcą zdobyć klientów sprytnymi chwytami sprzedażowymi. Dlatego zawsze sprawdzamy naszych dostawców suplementów. Zwracamy uwagę szczególnie na skład i kupujemy te najlepszej jakości tylko z zaufanych źródeł.

3. Gdyby mate green , zioła i suplementy działały, lekarze by je przepisywali

No właśnie! Na szczęście wciąż rośnie nam liczba świadomych lekarzy, którzy przepisują suplementy diety i zalecają je jako uzupełnienie różnorakich niedoborów. Ciągle jednak wiele osób czyha na to, co powiedzą lub zrobią lekarze, i jest w ciągłej gotowości, żeby oskarżyć ich o szarlatanerię. Nie dziwi więc, że lekarze zachowują bardzo dużą ostrożność w tym zakresie.
Trzeba też przyznać, że istnieje tak wiele naturalnych składników odżywczych, oddziałujących dobroczynnie na różne funkcje organizmu, że potrzeba by było wielu lat, aby posiąść taką wiedzę choćby w jednej większej części. Chyba nie ma nikogo na świecie kto byłby w stanie nauczyć się stosowania różnych dóbr naturalnych z tak rozległych obszarów jak tradycyjne medycyny ludowe, odkrycia diety molekularnej i wciąż rosnące pola nowoczesnej medycyny z jej wspaniałymi suplementami choćby wymienić tu oferowane miedzy innymi w Yerbamarket.com sea kelp czy step
Wspomnijmy tu fakt, że na witaminy, minerały, aminokwasy, kwasy tłuszczowe, rośliny i inne produkty, które można znaleźć w naturze, nie można otrzymać patentu. Oznacza to, że żadne firmy nie mogą mieć wyłączności na nie, co pozwalałoby im dyktować ceny .

4. Zbilansowane odżywianie pokrywa w pełni nasze dzienne zapotrzebowanie na witaminy

Wszystkie przeprowadzone ostatnio badania pokazują, że u większości ludzi z tzw. krajów rozwiniętych brakuje jednego lub więcej podstawowych składników odżywczych. Dzisiejsze pożywienie nie zawiera już tylu wartościowych substancji co jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Jest to w głównej mierze spowodowane przez przemysłowe metody upraw, wszędzie stosowaną chemią, zatruciem środowiska. Zażywanie codziennie suplementu multiwitaminowego zapewnia lepsze zdrowie i ochroni przed ryzykiem niedoborów odżywczych. Poza tym, właściwie dobrane suplementy diety pomagają w tych konkretnych problemach zdrowotnych, jeśli tylko ich dawka nie jest zbyt mała.

 

Źródło: 1. http://www.anses.fr/fr/content/les-%C3%A9tudes-individuelles-nationales-des-consommations-alimentaires-inca

Zaufane Opinie IdoSell
4.82 / 5.00 1911 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-17
Szybko, sprawnie, Termos świetny i praktyczny.
2024-05-14
Bardzo dobra
pixel