2020-12-15

Yari po raz pierwszy w Europie. Yerba mate w stylu campo !

W przygranicznych miastach tuż obok wodospadów Iguazu na pograniczu Brazylii, Argentyny i Paragwaju w małych sklepikach z mydłem i powidłem znajdziesz yerba mate Yari. To pijają tubylcy. Jest jak na linię brazylijską bardzo krzepka. Zawiera dużo patyczków, a duże patyki długo kumulują napar i dzięki temu smak utrzymuje się na tym samym poziomie do 5 zalania. To całkiem długo jak na smakową mate a tego właśnie chcą mieszkańcy pogranicza gdzie mieszają się nacje z Argentyny, Brazylii, Paragwaju, wśród nich zdarzają sie też Urugwajczycy, Rosjanie i cała masa obieżyświatów, którzy są poprostu stąd. Zdarza się, że Yari jest przerzucana w małych ilościach do Paragwaju gdzie rzadko spotyka sie yerba mate bez pyłu i stanowi dla paragwajskich klientów nie lada urozmaicenie.

Suszona gorącym powietrzem zrazu w naparze wydaje się pozbawiona goryczy, która w nieco większym stopniu pojawia się przy drugim i trzecim zalaniu. Na szczęście Yari nie jest leżakowana i dzięki temu jej walory pozostają na przyzwoitym poziomie.
Yari to prosta, rustykalna linia inspirowana starożytnymi czasami kiedy Indianie Tipo byli królami Atlantyckich Lasów Deszczowych. Jest to jedna z najmocniejszych mate przystosowanych do terere z większą zawartością pałeczek yerba mate, którymi można się delektować z większą ilością wody przez dłuższy czas. Wśród smaków znajdują się klasyczne jak mięta i mięta z boldo jak też przesmaczna fitness z imbirem, suave, . Czas zacząć przygodę z Yari !

Preferowana  przez mieszkańców Amazonii i buszu.
Kind Regards
Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 2017 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-12
zamówienie zgodne z moimi oczekiwaniami, miła obsługa, szybka realizacja, z pewnością jeszcze skorzystam z oferty
2024-07-11
Jestem bardzo zadowolona
pixel