2020-11-16

Magnez pierwiastek życia. Mate - nadzieja na lepsze jutro.

Może nie będzie potrzeby połykania kolejnych pastylek. Dlaczego?

Bo mamy Organiczną BIO Yerba mate Green bogatą w magnez a jak nie ma magnezu to nie ma mocnych kości i zębów. Jest on niezbędny, aby procesy życiowe w naszym organizmie przebiegały prawidłowo. Zapotrzebowanie dla dorosłych to  310–400 mg na dobę.
Magnez jest jedynym z najważniejszych pierwiastków w organizmie człowieka. Nasz ustrój zawiera około 25–30 g tego minerału. Pijmy zatem czysta organiczna mate, bo łatwo jest on z yerba mate  dobrze przyswajalny. Warto pic mate około 30 minut po posiłku, bo Magnez w 50% wchłaniany jest w jelicie cienkim.

Jeśli dołożymy do tego , że jest go w wysoko przetworzonym pożywieniu po prostu mało, długotrwale napięcie, to mamy problem. Zapotrzebowanie na ten minerał wzmagają stres i nadmierne napięcia nerwowe. Jego stężenie w organizmie zmniejsza się pod wpływem: niektórych chorób, leków i dużego wysiłku fizycznego.

   Coraz więcej osób poszukuje na rynku yerbowym gatunków, które bez dwóch zdań można określić mianem organicznych. Jedną z tego typu yerba mate jest Mate Green Organica z Brazylii. Etykieta przyciągająca wszystkich troszczących się o środowisko naturalne, wynika tu nie tylko ze sposobu uprawy i przetwarzania suszu ostrokrzewu paragwajskiego. Jest w pełni zasłużona także w kontekście finalnego produktu – jego smaku, aromatu, świeżości i bogactwa związków czynnych biologicznie.                     

Ten gatunek yerba mate należy do najzdrowszej yerby na rynku, ponieważ dzięki ekologicznej produkcji surowiec zielarski posiada wyjątkowo wysokie stężenie antyoksydantów, saponin, minerałów i witamin oraz chlorofilu. Dowiedziono nawet, że antyoksydantów – substancji odmładzających i wspierających odporność poprzez zapobieganie starzeniu się komórek – jest w Mate Green więcej niż w zielonej herbacie! Oczywiście w tej yerbie również znajdziemy alkaloidy ksantynowe, dzięki którym ostrokrzew działa na organizm pobudzająco, a zarazem relaksuje mięśnie, rozszerza oskrzela i poprawia krążenie w całym ciele, jak i krążenie obwodowe w mózgu. Równocześnie warto zauważyć, że Mate Green nie powoduje bardzo nagłego skoku ciśnienia – energetyzuje stopniowo, łagodnie i doładowuje każdy organizm kompleksem mikro i makroelementów.                 

 Nie tylko miłośnicy natury i zdrowego trybu życia mogą pokochać Mate Green! Polecamy ją również osobom aktywnym fizycznie, odbywającym częste treningi albo uprawiającym sport. Także młode pokolenie pragnące zasmakować w yerba mate, powinno sięgnąć właśnie po organiczną Mate Green. Jeśli zaś jesteś smakoszem lub smakoszką łagodnych naparów – ta yerba z pewnością miło Cię zaskoczy! Nie jest bowiem tak intensywna, jak klasyczne yerba mate, a ponadto wśród wielu podrodzajów Mate Green można znaleźć różnorodne mieszanki zielonego suszu z aromatycznymi ziołami i suszonymi owocami. Do wyboru do koloru, a przy tym niesłychanie zdrowo!  

Polecane
Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 1964 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-12
Wszyscy było super
2024-06-10
Wszystko ok , zostałam uprzedzona o opóźnieniu . Dostałam gratis na pocieszenie. Matcha jak zawsze dobra a nie jest to oczywiste
pixel