2020-09-14

Czym jest Yerba Mate COCIDO?

Yerba mate Cocido brzmi co najmniej ciekawie. Czym jest cocido? Smakiem, rejonem pochodzenia, może specjalną mieszanką? Otóż nie. Cocido odnosi się do formy pakowania yerba mate w małe saszetki, typowe dla herbat, które można znaleźć w supermarketach. W jednej saszetce mieści się zwykle od 1 do 4 gramów suszu. Mimo, iż nie można liczyć tu na intensywny smak, w grę wchodzi najczystsza praktyczność i wygoda przyrządzania.

Cocido to świetna opcja dla wielbicieli yerba mate, którzy nie mają czasu, bądź możliwości przyrządzić yerba mate. Jeśli masz bardzo napięty grafik, wybrałeś się na podróż bez yerbomosu, bądź nie masz przy sobie bombilli - Yerba mate Cocido przybędzie na Twój ratunek. Saszetkę wystarczy umieścić w kubku, bądź szklance, zalać wodą o temperaturze 75-80 st. C, i napar będzie gotowy w 4 minuty. 

Warto wspomnieć, iż Cocido jest bardzo dobrym sposobem na zapoznanie się ze smakami yerba mate, szczególnie dla osób, które dopiero zaczynają swoją yerba-przygodę. Jest to spowodowane tym, że nie potrzebujemy żadnych dodatkowych akcesoriów, jak chociażby tykwy i bombilli, żeby mieć okazję skosztować tego naparu. Jedna saszetka może nie oddawać jakości smaków, które można znaleźć na rynku yerba mate, dlatego zaleca się wykorzystywać 3 saszetki do jednej porcji. 

Dodatkowo, dzięki saszetkom nie trzeba spędzać sporej ilości czasu przy zlewie po wypiciu takiej yerba mate. Czyszczenie tykwy, która przy tradycyjnym przygotowaniu yerba mate zwykle napełniania jest suszem do ⅔ swojej pojemności bywa dość czasochłonne, szczególnie na początku. Dzięki poręcznym saszetkom oszczędzicie sobie dłuższego czyszczenia po skosztowaniu yerba mate w postaci Cocido. Taką saszetkę wystarczy po prostu wyrzucić, a naczynie obmyć wodą, jak przy klasycznej herbacie. 

Jak cocido wypada smakowo? W zależności od ilości wykorzystanych saszetek na jedną porcję, możemy dostać lekki i smaczny napar, ale można też dostać porządnej ilości energii. Cocido może występować w wielu wariantach smakowych. Zapraszamy do naszego sklepu, gdzie będziecie mogli odkryć przeróżne walory smakowy naszych yerba mate w wersji cocido.
Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 2005 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-12
Szybko,profesjonalnie i bez jakich kolwiek problemów z zamówieniem
2024-07-11
Jestem bardzo zadowolona
pixel