2022-10-02

Tydzień Świętego Pnia - Palo Santo w yerbamarket.com. Mocy przybywaj !

Tydzień  Świętego Pnia Palo Santo w yerbamarket.com

Przed nami jesień najbardziej klimatyczny czas. To właśnie teraz sięgamy do szafek w poszukiwaniu ulubionych naparów, herbat i ogrzewamy się nimi w ostatnie słoneczne dni.

Z pewnością do kanonicznych rytuałów przygotowania naparu z yerba mate należy zaparzenie jej w naczyniach z pachnącego wiecznie Świetego Pnia drzewa Palo Santo.
Nazwa Święty Pień wywodzi się z południowo amerykańskiej medycyny tradycyjnej ze względu na swe właściwości lecznicze. Przypisywała mu je rdzenna ludność pochodząca z położonych na terenie setek tysięcy mil dzisiejszej Argentyny, Paragwaju i Brazylii. To dzięki nim drzewo Bulnesia Sarmientoi zostało wyróżnione i obdarowane tak magiczną nazwą. Cieszy się ono do dziś niesłabnąca popularnością, z  jego drewna oprócz naczyń wyrabia się słynne amulety, kadzidełka i biżuterię oraz różnego rodzaju meble. Zasoby drzew nie są duże, dlatego rząd Paragwaju co raz częściej wprowadza czasowe zakazy wywozu drewna poza granice kraju. 

Naczynie zwane Matero, wydziela żywice o niezwykłym naturalnym zapachu. Zaparzona w nim yerba mate odznacza się niepowtarzalnym eterycznym aromatem. Dla zapewnienia stabilności konstrukcji, naczynka okuwa się zdobionym metalem. W zależności od regionu, w jakim jest wykonywane jest to aluminium, srebro  lub skóra.  Tradycyjne palo santo są wykonane z litego drewna i pozostają bez okucia, stosuje się w nich grubsze ścianki co zapobiega ich pękaniu.
Kochani już od dziś w naszym sklepie specjalny tydzień dedykowany naczyniom ze Świętego Pnia czyli najbardziej poszukiwanych magicznym, wiecznie pachnącym żywicznym materkom Palo Santo. W zapachu, a konkretnie w aromatycznej żywicy, która wydziela unikalny, lekko cytrusowy smak i aromat przedostający się do naparu kryje się odwieczna tajemnica tych, unikalnych, yerbowych naczyń. Wśród Indian drzewo to uznawane jest za święte i u nas jest traktowane w ten sam sposób , na ich dostawę nie jednokrotnie czekamy miesiącami modląc się o o dobrą drogę i wiatry na oceanie. Drewna nie jest zbyt wiele ostatnimi latami. Przyczynia się do tego susza ale też nieskończone ludzkie apetyty, modne podłogi w luksusowych jachtach wymagają dużej jego ilości. Dlatego też z tak wielką dbałością stawia się na produkcję tych oto naczyń przez mistrzów wykonujących swoją pracę w oddaleniu od siedzib ludzkich, w małych specjalnych warsztatach.

Cały tydzień w naszej ofercie będą pojawiać się promocje na unikatowe naczynia dla prawdziwych koneserów yerba mate. Wykonane z aromatycznego drewna Palo Santo (Bulnesia sarmientoi) z Paragwaj . Okucia metalem wykonano ręcznie w indiańskiej pracowni. Kupujesz dokładnie egzemplarz ze zdjęcia!
Naczynie wykonane z takiego drewna, to produkt trwały, solidny i mogący posłużyć nam przez kolejne lata. Dzięki swoim właściwościom fenomenalnie sprawdza się w obróbce, co pozwala z niego tworzyć prawdziwe dzieła sztuki. W naszej ofercie znajdziecie Państwo różne jego wymiary, a także kształty czy wersje z ręcznie wykonanymi zdobieniami.

Naczynko są masywne, mają grube ścianki. Drewno jest dobrze zachowane, ciemnozielone i mocno aromatyczne.
Nazwa oznacza Święty Pień jest używana ze względu na właściwości lecznicze, które przypisywała mu rdzenna ludność.
przez cały tydzień jest rabat 15% na wszystkie naczynka palo santo, do tego w ciągu tygodnia będą dodatkowe promocje na zestawy z palo santo, o których  będziecie się dowiadywali na naszych social mediach jeśli jeszcze nie polubiliście naszego FB , Instagrama albo Tik Toka to poniżej są linki, prosimy bardzo wskakujcie tam i dawajcie nam lajki . To w nich pojawią się dodatkowe kody rabatowe na konkretne zestawy i będą one tam tylko dla Was
Zaufane Opinie IdoSell
4.82 / 5.00 1911 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-14
Szybki kontakt w razie pytań, szybka wysyłka. Polecam,
2024-05-13
Sprawnie...
pixel